Pogledaj jedan post
Old 02.07.2010., 15:36   #2
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
U govoru običnog nam puka (pripadnik sam izumrlog zapadnog novoštokavskog ikavskog govornog područja) postoji izreka: "A jesi i navalijo, k'o Tatar." Pretpostavljam da se radi o navalama Tatara tijekom 12. i 13. stoljeća u Europi. Koliko se sjećam, Džingis-kan je osvojio Kinu, a osvajanja sve do Jadranske obale su nastavili njegovi nasljednici, među njima, i Džingis-kan. Dakle, po nekakvoj logici, to bi trebali biti Mongoli i ako sam dobro shvatio sve one činjenice u našim knjigama, "Tatari" je europski naziv za mongolske osvajače sa Istoka. Međutim, nedavnom sam gledao u dnevnoj emisiji "TV Kalendar" nekakav masakr nad Tatarima nakon Drugog svjetskog rata, počinjen od strane Staljina i njegove sovjetske komunističke vlasti. Dakle, koje su razlike između ova dva naroda? Jesu li Džingis-kanovi nasljednici pokupili i nekoliko naroda uza se i nastavili napadati Europu, te radi li se o dva različita naroda, ili su Tatari zapravo nastali pod utjecajem Islama, koji su potom porazili turskog sultana Bajazida I. kod Angore 1402. godine, kada je odveden i sramotno odjeven u žensku odjeću?
po mome mišljenju Tatari su oni koji su ostali u europi i Kakvkazu a Mongoli su oni iz Mongolije...teško je odrediti točnu pripadnost...nama je sve to isto a oni se razlikuju po plemenima kojih ima pun k..ac
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom