Pogledaj jedan post
Old 09.07.2008., 12:14   #9
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
čuj... znam da je to bolno za oca,ali prirodnije je da dijete živi sa majkom... Zašto? u 9 mjeseci trudnoće te rođenjem te svim onim što ide.... stvara se neraskidiv odnos majka dijete... Slažeš li da ovakva praksa raskida odnos tate i djeteta? i bilobi pogrešno zauzeti stav da dijete pripadne samo isključivo ocu.
Tko je to ikada sugerirao ili pretpostavljao? Ja zasigurno - jasno i glasno - NE. Ali se protivim da djete pripada isključivo majkama. Ja ne negiram majčinstvo i odnos majke i djeteta ali se meni, i takvima poput mene, negira očinstvo kao i djeci pravo na OBA roditelja. Dakle, MAMA i TATA. A to sudska praksa koju spominješ uništava, u korist ženskih roditelja, a nauštrb interesa djece i muških roditelja.

Quote:
Dijete se ne može podijeliti na pola...apsolutno suglasan ali kvalitetnim odnosom između roditelja (bivših bračnih drugova) ne bi trebalo ostati zakinuto ni za oca ni za majku.
Teško i nemoguće u 90% slučajeva. A u tih 90% dešava se ono gore. Mogu ti poslati istraživanje između djelatnika CZSS-a u RH ( uzorci Rijeka i Zagreb ) gdje se isčitava da SU SVJESNI da se manipulacija djetetom od strane ženskih roditelja dešava u 80% slučajeva ali to SVJESNO zaneemaruju i sukladno tome sudovima i sucima dostavljaju mišljenja.


Quote:
Suska praksa je zakonodavac, ali on donosi odluke na temelju konzilija koroz sve sudske oluke (psiholog, dječiji psiholog, bračni terapeut, CZZZ, sudsko vještačenje koje se ne često sastoji od psihijatrijskog vještačenje) objedinjeno je odlukom suda koja je takva kakva jest
Za sada. Međutim problemi na koje se referiram postaju sve očitiji kao što i društvo postaje svjesnije da stvara socijalno i društveo problematičnu djecu.
O kvaliteti navedenih ne bih jer imam i više no iskustva s njima a tražiti među njima one koji ne zatvore kancelariju u 3 i odjašu doma već uistinu pokušavaju spoznati djecu i meeđusobne odnose su izuzeci koji potvrđuju pravilo.
Dakle nekvaliteta rada ( za koju ne snose odgovornost ) daju krive inpute sucima ( koji ni ne razmišljaju niti imaju hrabrosti donesti odluke u "interesu djece" nego donose odluke da ih Županijski ne klepešu po prstima).

Ipak mijenja se polako, mijenja se. I suci sa ljudskim licima - postoje. I sve ih je više.

Pozdravson

Zadnje uređivanje štemajzl : 09.07.2008. at 13:08. Reason: citiranje :)
zodax is offline  
Odgovori s citatom