Pogledaj jedan post
Old 10.09.2008., 22:21   #20
Pozdrav!
Danas sam bio u UPRAVI ZA PODRUČJA POSEBNE DRŽAVNE SKRBI raspitati se o programu dodjele materijala za gradnju kuće. Na vratim je velikum slovima pisalo da podnositelj zahtjeva dobiva 35 m2, a svaki ukućan narednih 10. To znaći da bi smo žena i ja imali pravo na 45 m2. OK rekoh pa sakupiti će mo za još 45 i napraviti pristojnu kuću dostatnu i za djecu, kasnije. No u nastavku krupnog teksta (pa ne mogu reći da nisam dobro vidio) je pisalo da ukoliko se želi sagraditi bitno veću kuću nije moguće ostvariti pravo na propisanu kvadraturu (45 m2) jer država u tom slučaju smatra da smo i sami sposobni riješiti stambeno pitanje. Progutah knedlu jer za taj "detalj" nisam ranije znao.
Molim vas vaše komentare. Je li to zaista tako? U naknadnom telefonskom razgovoru sam saznao da odstupanje od propisane kvadrature može iznositi do 10%. Pa tko zida kuću od 45 (49.5) m2?
Sjećam se da je ranije na forumu bilo ljudi koji su ostvarili gradnju na ovakav način pa vas molim za vaša iskustva.

Ovaj sam post napisao u temi "Gradnja kuće", a našavši ovu temu dodajem ga i tu.

spoki007 možeš li preciznije reći za koliko posto si povećao građevinu u odnosu na propisanu kvadraturu za koju si dobio materijal? Ako se ne varam imaš blog o semogradnji kuće u Bilju. Tamo sem pročitao da si temelje povećao za metar, pa problemi sa kratkim gredicama... :-)

Molim vas neophodno trebam još informacija iz prve ruke.

Unaprijed hvala i

Lijepi pozdrav iz Osijeka!
NarogoraN is offline  
Odgovori s citatom