Pogledaj jedan post
Old 19.10.2008., 20:40   #13
Question

Pozdrav audiofilima!
Pratim u posljednje vrijeme ovu grupu,a sve u svrhu da nešto naučim o Hi-Fi-u.

Krenimo redom: prvotna ideja mi je bila uzeti neku solidniju mini liniju, zatim sam prešao na Yamahin Piano Craft i na kraju ste me navukli svojim komentarima da idem na komponente.
Mislio sam uzeti entry model A/V receivera od Yamahe i par bookshelf zvučnika tipa Mission i sa time biti neko vrijeme zadovoljan.
Ali sad su mi se apetiti povećali i da ne dužim mislite li da mi kao prosječnom slušatelju i početniku (sve i svašta od radija pa do klapa, klasike, rocka...) slijedeća kombinacija ispunjava očekivanja (dnevna soba cca. 30 m2):

• Yamaha RX 397 ili 497 + Dali CONCEPT 2+ Sony HDD recorder (već ga imam) kao player

Ili možda
• Yamaha RX 397 ili 497 + WHARFEDALE Diamond 9.1 ili 9.3 + Sony

Stalci za zvučnike bi došli naknadno...

A/V receivere sam odbacio kao kombinaciju mada mi se čini kao dobra osnova za eventualnu nadogradnju za HT. Jesu li zbilja tolike razlike u reprodukciji između njih i stereo pojačala?

Gledao sam i Marantz PM 4001 ali onda moram kupiti tuner, a ovako bih ipak nešto uštedio (možda)???

Sto kombinacija mi je u glavi, svaki savjet je dobrodošao, a po mogućnosti do Zagreb A/V show-a jer se nadam tamo dobiti kakav popust.
zokys is offline  
Odgovori s citatom