Pogledaj jedan post
Old 12.10.2003., 21:04   #8
Post

imal sam ja, il josh uvijek imam. posel, fax, josh zeznul nekaj u prehrani, ili na brzinu, stres.

nisam ishel na testiranje za bakteriju, nekak nisam stigel il tak nesto, al je bilo gadno, pri svakom jelu sam osjecal, mucilo me cjelo proljece i pocetak ljeta. u biti, dobio sam neke tablete, al dok sam ih potrosil opet je bilo isto.
pa sam krenul sam s homeopatskom terapijom, i to je pomoglo.
kavu i kisele stvari izbacil, poput vocnih sokova ili svjezeg voca i povrca, nazalost, odnosno probao jesti sto vishe toga ali kuhanog.
evo sad mi je ok, mogu opet piti kavu, tu i tamo(a nisam mogel piti niti nish slatkom poput cole, odma bi rezalo).
najvaznija ja prehrana (ne samo ne kiselo, nego i ne slatko! jer za probavu slatkog treba puno zelucane kiselini koju onda zeludac stvara i opet bed) i smanjiti stres.

izlijecio sam se zapravo homeopatskim kapljicama i yogom(lagaanom, cisto opustanje). i paziti, promijeniti nacin zivota i odnos prema njemu/stresu. antiobiotike ne bi nikad uzimal jer micu samo posljedice, a ne uzroke. pa ti se kasnije pod velikim stresom opet pojavi. a-aa.

i evo, sad vec nekolko mjeseci mogu radit opet Yogu (malo zahtjevniju) i Pranayamu, o cemu nije ni bilo govora dok sam imal gastritis. tak da je to dobar znak.

i na kraju, zasto bakterija nije "toliko" vazna-ona se moze samo smjestiti ako je sluznica vec ostecena i nagrizena, u slucaju da je sluznica zdrava, nece naci "plodno tlo". zato je vazno opet ozdraviti sluznicu i uspostaviti ravnotezu/izbaciti bakteriju. uz uspostavljanje ravnoteze organizam postaje dovoljno jak da sam makne bakteriju, odnosno ona nema vec gdje zivjeti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom