Pogledaj jedan post
Old 26.10.2012., 00:00   #230
Htio sam kupiti sokovnik Bullet express koji sam vidio kod prijatelja. No, kod mjenjanja nastavka su se držači polomili na moje oči. Iako je sokovnik sasvim lijepo cjedio cjele plodove, zaključio sam da je ipak slabe kvalitete izrade. Koštao je nekih 1000 kn.
Onda sam malo istraživao i upoznao se sa većinom tipova i proizvođača sokovnika. Na kraju sam kupio Vervita sokovnik (Hurom slow juicer). Koštao je oko 2700 kn. (moja cijela plata) i bio sam sretan kao nikada kada sam ga otpakirao.
Od tada je prošlo nekih godinu i pol i pogodite što... Još uvijek sam sretan.
Sokovnik je napravljen da traje dugo i od kvalitetnih materijala. Osim sitnih pigmenata voća i povrća koje mi se ne da čistiti, nikakvog traga bilo kakvog posustajanja nema. Radi kao i prvi dan, a garancija od 10 godina koja ide uz ove sokovnike nešto govori. U pitanju je sporovrteći (suprotnost centrifugalnom) sokovnik, cold press, mastikatorni. Obično su takvi vodoravni, ali ovaj je prvi uspravni te vrste. Spaja najbolje od dva svijeta (vodoravnih mastikatornih i uspravnih centrifugalnih). Cjedi sve - krompir, višnje sa pobjeglom košticom, kelj, rajčicu, ciklu. Ne grije sok, relativno je brz i daje dobru iskorištenost plodova. Od ovoga postoji možda 2-3 bolja sokovnika, ali su i višestruko skuplji (preskupi). Iako 2700 kn. (za mene) nije malo novca, mislim da je ovo najbolja investicija koju sam ikada napravio (sreća & zdravlje).
Sokovnik vam od sveg srca preporučujem...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom