Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 27.05.2009., 11:54   #117
Jezbel se fakat raspisala, no osim nervoze kod nje ne vidim neki koristan input za raspravu. Kako je Trebor rekao: antibiotici se cesto prepisuju bez pretrage i to definitivno ima smisla. Zamislite covjeka s temperaturom radi baketrijske upale grla, muci se, nije mu dobro, a netko mu predlozi da radi bris grla pa da se javi za tjedan dana, za tjedan dana on ozdravi (uz dosta muke), onda mu netko na temelju (zastarjelog) brisa prepise antibiotik (koji mu je trebao pred tjedan dana).

Ja sam imao iskustvo s upalom prostate i to je bilo vrlo neugodno: konstantan osjecaj da trebate urinirati, a u biti ne mozete jer nemate tekucine, no osjecaj je kao da ce vam samo od sebe krenuti svaki tren. Zamislite se s time u uredu, na sastanku kad govorite pred ljudima, a najradije bi otrcali do zahoda da vidite ide li ipak ili ne. U toj situaciji urolog mi propise neki bezvezni penicilin, sve napola prodje, pa se vrati, vratim se i ja njemu, on kaze: "nisam vam dao jaci antibiotik jer sam mislio da mozda ne volite antibiotike". Mislim, da me pitao rekao bi neka mi prepise duplu dozu najjaceg, jer sam fakat izludio, ovako sam bio u iskusenju da se fakat izderem na njega kako je glup.

Dijagnosticirano nije bilo nista, nisam radio bris nego samo test urina. Da mi je netko predlozio test uretre odbio bi, ali prihvatio bi antibiotike u velikim dozama, pa makar dobio gadan proljev, jer to je nista prema neugodi upale prostate.

Ne volim to reci ali: mislim da je zeni tesko zamisliti neugodu i paniku koju vecina muskaraca dozivi kod ideje brisa uretre, tako da bi bilo fair da se pacijentu prepusti odluka da li pokusati prvo antibioticima ili ici na bris.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom