Tema: Bitcoin
Pogledaj jedan post
Old 22.03.2013., 14:08   #13
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Meni to izgleda kao isto pitanje.
Nije isto. Odnosi se na to da, ako ljudi i požele koristit takvu valutu, te ako bude više takvih valuta (a kao što sam spomenuo, već sad ih ima), zašto misliš da će odabrat baš onu u koju si ti uložio?
A zamisli npr ovo: da FED u nekom QE-u odluči umjesto trezorskih zapisa emitirat trilijun svojih shitcoina koje već u ponedjeljak možeš mijenjat za dolare u svakoj banci/pošti/mjenjačnici.

Quote:
Ne mislim da će Bitcoin zamijeniti potpuno sav drugi novac, ali mislim da će bit sve više korišten, paralelno uz druge valute.

Takve stvari obično imaju nedostatke koje bitcoin nema - ili su centralizirani, pa ljudi ne vjeruju centralnoj upravi, ili su ilegalni, a nisu anonimni... Teško je zapravo stvoriti novi valutu, ne vidim skoro takav potez.
Pa i nije tako teško, kao što se vidi iz priloženog. Dovoljno je par programera da kreiraju ovakvu ili onakvu virtualnu valutu. Takvih valuta imaš posvuda, od second life-a ili farmville-a, preko bodova za popust u Konzumu pa do opjevanog bitcoina.

Quote:
U neku ruku te pljačke idu u korist bitcoinu. Logična pretpostavka je da ti hakeri predviđaju rast bitcoina kad su se toliko potrudili da oko krađe.
Ovo je prilično perverzna logika
A druga stvar, ti se oslanjaš na to da neki "hakeri" znaju predviđat čemu će cijena rasti? Ako se misliš bavit investiranjem, ti bi trebao znat predviđat, a u najmanju ruku bi trebao znat mislit svojom glavom, a ne se oslanjat na hipotetske procjene nekih "hakera" koje usto nisi ni čuo ni vidio.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline