Pogledaj jedan post
Old 20.09.2007., 19:21   #6
Quote:
delfin kaže: Pogledaj post
hitno trebam recept za pravljenje jabučnog soka octa i vina,jednostavan za vlastite potrebe bez da moram kupovati prešu i stroj za mljevenje,samo bih kupio sokovnik za 200kn ako mogu s tim nešto napraviti,ne znam proces jel zgnječene jabuke stoje ili se odmah sok odvaja pa stoji ili kako.. molim pomoć
ja ocat radim sa sokovnikom. jabuke operem, izvadim koštice (zbog noža sokovnika koju ju ne reže) i narežem na onako male komade da mogu u otvor sokovnika.
dobiveni sok stavljam u flaše, poluotvorene i pustim da radi što mu je volja nakon par dana odvoji se bistri dio od onoga koji izgleda malo onako taj bistri sok možeš piti (onu gustu ružnu smjesu ja bacim) i kada sok počinje imati "tek mošta" onda znači da je krenulo prema octu.
ne znam ti reći koliko vremena treba za pojedinu fazu, jer ovisi o jabukama, toplini prostora u kojem se nalazi i možda još o nečemu. ne znam ja taj sok-ocat ne diram nekoliko mjeseci, već samo provjerim bistrinu i kiselinu.
mislim da ne možeš fulati, jer kad tad iz toga soka mora postati ocat
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom