Pogledaj jedan post
Old 20.06.2004., 07:31   #9
Quote:
Adura kaže:
Kur'an al Aksu opisuje kao mesđid ' u dalekoj zemlji'.
Tocno; ne kaze u kojoj. A u to vrijeme ne postoji Al Aksa u Jeruzalemu, nju grade tek Umajadi. Meni se prije cini da bi ta najudajenija mosheja bila neka, koja je imala tu svrhu (dakle, bila u pitanju gradjevina ili samo mjesto), a bila je najdalja uspostavljena, do tad, u vrijeme Muhamedovog nocnog putovanja ... znaci, negdje u Arabiji, u muslimanskoj domeni... a po meni, muslimanski odnos prema Jeruzalemu, opisan u vecini mog posta, tu moju teoriju i dokazuje...

Quote:
Adura kaže:
Fraza "blagoslovljena zemlja"(daleka zemlja) cesto se u Kur'anu opotrebljava da bi se nazvala Palestina
Zanima me kako se dobiva sinonim udaljena = blagoslovljena? Jer ovdje se spominje blagoslovljena, a ne udaljena zemlja... osim ako se ne radi o sinonimima. (sto naravno, s obzirom na dokaze koje sam ja iznijela, nije ni izdaleka dovoljno da me uvjeri u suprotno, ali bi moglo zbuniti ostale forumase).
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob

Zadnje uređivanje rambi : 20.06.2004. at 12:03.
rambi is offline  
Odgovori s citatom