Pogledaj jedan post
Old 09.09.2013., 13:32   #45
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
@Seksana
Sve ovo sto sam procitao je zalosno ali istinito."Imanje svoje ja" se kod vecine ljudi javlja najcesce kada treba prigovoriti, ukazivati na nedostatke, preporucici, ocrniti, kategoricki odbiti samo zbog odbijanja i tako dalje i tako dalje.
Grupiranje se dogadja uvijek i protiv toga se ne moze no ono sto me smeta je da su te grupe skoro uvijek u sukobu jer svaka za sebe ima najljepse misljenje.Uskogrudno razmisljanje jako pomaze kod takvih dogadjanja.
Sto se tice ove koja te izbjegava samo malo pricekaj da vidis kako ce nju izbjegavati ti isti sa kojima se druzi.
Ma covjek na neke stvari jednostavno postane "imun", ali ipak ono pocnes razmisljati.. cinjenica da su bili stvar smijanja... podrugivanja drustva i slicno.. danas nas izbjegavaju da bi se lizali s onima koji su se njima smijali. Nisu takvi samo prema meni, nego prema svima nama.. cak ih moj brat vidja cesce... jednostavno prodju bez ikakvog pozdrava!
Moja mama je cak pricala kada je gospodja dolazila i njoj plakala, zalila se sto im se smiju ovo ono.. a danas eto svi smo se poudali, brat ozenio..niko ni na slatku nije dosao!
U ono sto sam ubijedjena, jeste cim gospodinu prodje mandat onda ja njih necu prepoznati. Hvala Bogu pa mu je ovo ZADNJI mandat! Vise nema pravo! Eto sad racunaj ispocetka.. otkako je prvu put proglasen nacelnikom mi smo prekrizeni! I jednostavno sam ja bas sa svojima pricali ja kad dodjem kod mene nece imati bujruma! ja cu s eponasati da ih ne poznajem.. a prije toga ako bilo sta kazu dobro cu im ocitati ders!
Na pocetku me to ponasanje zaista uvrijedilo, jer sam nas smatrala vise od prijatelja! danas sam jednostavno imuna na njih!

Slazem se sa fellow najlakse je drzati pridike drugima a ne vidjeti sebe. Mozda neko drugi upravo ovo sto ja vidim kod drugih vidi kod mene, ali ja mogu garantovati da nikome nisam okrenula ledja. udala sam se i dan danas imam kontakt sprijateljicama koje i dan danas nisu udate, znaci nisam sebe uzdigla na nivo eh ja sam udata, sta ce one meni i slicno.. i dan danas kada vidim nekog skolskog kolegu pozdravim se.. ako mogu sta pomognem ljudima, ako ne mogu onda kazem..ali bez obzira na posao i na skolovanje , ne znam.. to s eponasa isto kao da neko nije neciji level.. ljudi zaboravljaju ko su i sta su! Zaboravljaju da ipak na kraju svi mi jedni od drugih zavisimo! Bilo koje zanimanje jedno od drugog zavisimo!

Npr.evo sta je Hanin otac uradio, pored nezaposlene stope svoje mahale, on je zaposlio neke desete osobe! Sta fali da je bilo kome iz svoje mahale ponudio posao? Sta fali d aje za bilo koga potegao neki kontakt, neku vezu da ga negdje zaposli? Ipak svi smo mi koliko toliko nasi, mi smo jedna mahala..barem je to tako za mene, bili srbi, bosnjaci ili hrvati mi smo NAŠI! Od njenog oca ja to nisam vidjela niti osjetila!

Zadnje uređivanje Seksana : 09.09.2013. at 13:39.
Seksana is offline  
Odgovori s citatom