Pogledaj jedan post
Old 14.03.2008., 10:02   #18
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Danas sam bila kod firme koja je upravitelj zgrade i oni kažu da po svim papirima koje sam im pokazala je sve čisto, ali bi bilo odlično da im pokažem papir gdje je rješenje o prenmjeni tog prostora. Ja to nemam, a svi ljudi koji su bili povezani s tim stanom više nisu živi.

Zvala sam odvjetnika za savjet i on kaže da trebam tužiti.

Mene zanima ako ja provalim na silu u stan, što da napravim s njihovim stvarima i kako se to tretira?

Isto tako što ako je ništa ne poduzimam i prodam stan dalje, naravno nekome tko zna situaciju (jer sve ima svoju cijenu)? Da li se stavlja plomba na prodaju stana ako me oni tuže?

I nije me jasno ovo sa sudskim vještakom i zajedničkim prostorijama?????!!!!! Taj moj "stan" je skupna cjelina, ima vodu i struju, stolariju i prozore, pa čak i wc školjku s kotlićem te umivaonik. Kako to onda može biti "piši kući propalo"?
Zar uistinu mogu izgubiti nešto što je davnih godina dodijeljeno? Taj stan se povlači po raznoj papirologiji godinama i da nitko nije vidio neku grešku? Čak je i porez za njega došao na naplatu!

U totalnoj sam komi, fakat ne znam kaj da radim!
Kokliko može trajati parnica koju bih ja pokrenula protiv stanara?
Gledaj, da sam ja na njihovom mjestu tražio bih da se provede vještačenje i utvrdi da li se radi o samostalnoj prostoriji, u ovom slučaju stanu, nad kojim jedna osoba, konkretno ti, možeš imati vlasništvo, ili se radi o zajeničkom dijelu zgrade, koji ne može biti vlasništvo jedne osobe, već je u uvlasništvu svih suvlasnika zgrade.

Svašta je u davno doba dodijeljeno, tako možeš vidjeti po novinama da se prodaje stan od sedam kvadrata, a svakome je jasno da se tu o stanu ne može raditi.

A ako nasilno uđeš u prostor, posjednici mogu pokrenuti spor radi smetanja posjeda i tebe iseliti, bila ti vlasnica ili ne.
Zomboni is offline