Pogledaj jedan post
Old 15.01.2011., 19:28   #140
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
To su one injekcije krvi u hrskavicu? To sam ovdje procitao pa ne znam detalje. Uglavnom, a daj malo ispricaj sto ste jos pricali? Ima li kakvih pomaka na tom podrucju, hoce li nesto pametnije i dugorocnije u narednih 3-4-5 godina? Sto je s onom operacijom umjetno uzgojene hrskavice, hoce li to postati nesto rutinski ili jos uvijek samo sporadicno? 6 je mjeseci ok, ajde, ako u tih 6 mjeseci mozes normalno trenirati. Ili 6 mjeseci treba da se hrskavica obnovi? Pa onda mozes normalno trenirati nekoliko godina? Kak to ide?
rekao je samo da to nisu one hijaluronske injekcije, da je to nešto novo i da traju 6 mj i jedna košta 1800kn,kao što sam napisala, nije rekao doduše koliko tih injekcija treba za jednu primjenu. za ostalo ne znam, on je meni rekao da budući da ipak ne trpim neizdržive bolove, da ne bi radio vetrilizaciju patele ili kako se to već zove, ono podizanje patele da ne grebe po kosti. rekao je da nema te stvari koja će regenerirat hrskavicu, da treba vježbati, voziti bicikl, i meni je rekao da sam sve krivo radila u teretani (zato me boljelo još više) - orbitrek-ne, traka uzbrdo-ne, steper-ni za boga, samo bicikl -ali LAGANO, bez pritiska, traka može, ali ravno, bez nagiba, trčanje po tvrdom npr. alfaltu-ne.
ja sam ga pitala što sa skijanjem i badmintonom, rekao je da mogu skijati, ali ne bezglavo, nego s pauzama i uz steznik. badminton također, rekreativno i ne prečesto. tu me utješio, jer meni bez sporta nema života. već mjesecima ništa nisam radila zbog tih bolova, pogotovo nakon teretane.
međutim, problem je i dalje ostao-mene svaki dan boli noga, pogotovo niz stepenice, izbjegavam ih koliko mogu, ali jebemu, moraš nekad i na njih naletit pa preć.
o planinarenju na sljeme više ne razmišljam, to je za mene prošli život.
samo što imam psa kojeg treba šetat 2 sata dnevno, pa tu bol onda osjetim i u hodu, al opet mislim da je bolje da protežem noge svaki dan 2 sata nego da doma sjedim ko couch potato

eto, ako ima još pitanja vezano uz nemeca, pitajte. inače, simpa tip. i da. NE PRIMA KARTICE! ja morala u selo dolje ić na bankomat po pare. cijena-pregled i 4 slike koljena u raznim pozama-690 kuna.
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom