Pogledaj jedan post
Old 01.06.2010., 23:39   #7257
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
bila bi parodontoza...a po novijem...parodontitis....nemas.
Jer za pocetak, ne pojavljuje se jednostrano....a osim toga....nekako mi se cini da se tebi zubno meso povlaci tocno po sredini zuba. Kod parodontitisa se povlacenje desava tocno izmedu 2 zuba a ne po sredini. Tako da se bar oko toga ne moras brinut.
A sto se sestice tice...ovako se to ne moze nikako znati, ali ako je popravljan u osnovnoj skoli...krajnje mu je vrijem da se obnovi to sto mu je radeno. Uopce sad necu nagadati zbog cegaje tako potamnio jer je mnogo mogucih razloga....mene osobno brine to sto tvog stomatologa ne brinu plombe stare 15-ak godina.
da, i mene. vjerovatno ću opet mijenjat. jer imam 3 popravljane zuba još od osnovne škole. i na prošlom pregledu sam ga doslovno natjerala da mi jedan zub otvori te provjeri i stavi bijelu plombu. mislim da ću ga sad natjerati i za ova posljednja dva. ili ga mijenjam!! on kaže da je sve u redu te da nema potrebe

a da, meni se povlači sa sredine zuba zubno meso no samo na toj eto lijevoj strani na donjim zubima. tak da vjerovatno sam sama to napravila preagresivnim četkanjem.
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline