Pogledaj jedan post
Old 30.01.2013., 23:17   #11
Evo, ne znam je li se itko susreo s ovakvim nečim, ali možda ima netko neki pametniji savjet osim obratiti se policiji kao što mi savjetuju u Optimi.

25.1. su me uključili u Optima Telekom, nakon što sam do tada bila u T Comu. Danas sam tek spojila modem i sve ostalo, radi internet, telefon, sve pet.
Odmah sam otišla na njihove stranice za korisnike kako bih vidjela gdje se i kako prati ostvaren promet, i gle čuda.
U razdoblju od 26.1. do 29.1. s mog je broja ostvareno 15-ak poziva, ukupnog trajanja 40a- min, na brojeve koje prvi put vidim u životu! Ja u tom razdoblju nisam ni bila u stanu, telefon je još bio uključen u T Comov modem, ali je modem bio isključen iz struje (jer tako obično napravim kad odlazim iz stana na par dana!) Teoretske šanse nema da je netko provalio u moj stan 15puta da bi telefonirao itd. da sad ne banaliziram...
Svi brojevi su uredno ispisani, kraj svakog piše vrijeme poziva i trajanje poziva, čak su i 2 poziva upućena Optima Telekomu!!
Zovem naravno Optima Telekom, ali oni ne mogu (???) ništa "vidjeti" osim da su pozivi napravljeni. Doduše taj poziva prema njima oni uopće nemaju evidentirano da je to bilo s mog broja (kao ostale prije toga, i ove današnje), govore nešto o nekoj "mogućnosti dodirivanja parica" - što pretpostavljam da znači da postoji mogućnost da netko normalno zove sa svog broja ne znajući da se impulsi bilježe na moj.
Savjetuju mi da zovem brojeve i pitam ljude tko ih je u to doba zvao (mislim da jedino mogu zaraditi prijavu policiji zbog uznemiravanja) tj. da sama prijavim policiji, pa da oni vide tko je navedene brojeve zvao.
Naravno, postoji i mogućnost da je netko namjerno se (nekako) spojio na moj broj, ali to ipak ne vjerujem, barem ne po brojevima koje je zvao... valjda bi onda zvao one 060...

I što sad?

Napisala sam jedan dopis koji ću staviti dolje na oglasnu ploču stanarima, ali to je tako... može proći, ali i ne mora. Druga mogućnost mi je naravno da prijavim policiji, ali uvjerena sam da se radi o grešci Optime prilikom mog prespajanja ... U međuvremenu još samo mogu čekati neki poziv, koji će se po mogućnosti ostvariti u vrijeme kad sam ja u stanu, pa da mogu 100000% reći da to nije bio moj poziv, i onda... što?

Je li itko imao takav slučaj u povijesti telefonije?

Hvala!!!
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom