Pogledaj jedan post
Old 27.01.2004., 11:52   #12
Re: Staklokeramička ploča

Quote:
Lavica kaže:
Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?
e moja Lavica, kako mi se čini, tebi još nitko nije odgovorio čudni ljudi.
dakle, sve su staklokeramičke ploče takve. posude moraju imati ravno dno i najbolje je kad kupuješ posuđe da pogledaš ispod jesu li adekvatne za staklokeramiku (ima oznaka za to, primijetit ćeš). ovo pak ne znači da dno mora biti bez i najmanje neravnine, ali ne smiješ koristiti stožasto posuđe (tipa one kineske tave za povrće) i ne smije ti lonac biti puno manji od površine koja se ugrije (najbolje je da je jednak kao ugrijana površina). u suprotnom mogu se pojaviti pukotine.

ja imam staklokeramiku, gorenje, 4 puta struja, i jako sam zadovoljan. lonac se jednoliko zagrijava, hrana se ljepše kuha, posuđe se lako pere, nemam po kuhinji piknjice od plina... a obzirom da prije nisam imao kuhinju te sam sve posuđe kupovao novo - nije mi bio problem s ravnim dnom ili đezvicama (koje na takvom kuhalu možeš zaboraviti)...
kuham već više od jedne godine i nemam nikakvi oštećenja niti prigovora na kvalitetu proizvoda. ha, možda sam po prirodi malo pažljiviji... ne znam
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom