Pogledaj jedan post
Old 09.01.2010., 09:57   #11
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Nisam pročitao tu knjigu ali baš me zanima kako objašnjava da je noa sam sagradio toliki brod da skupi po dva primjerka svake vrste na zemlji, u koliko vremena i kako je uspio.

Nadalje Biblija, kao zasigurno najvažnije dijelo za sve naš kršćane, jeste u suštini veoma duboka, i treba mnogo vremena za dublje filozofsko protumačenje ove Biblije, koju svaki različiti filozof i znanstvenik na svoj način tumači. Ja, koji nisam ni znanstvenik, ni filozof, pročitao sam Bibliju ( točnije Stari zavjet i nešto Novoga zavjeta ), i mogu reči da svaki put kada razmišljam o svakom dijelu iz Starog zavjeta, duboko razmišljam i uvijek su tu mnogi odgovori, a ne ono što tražim-samo jedan. Naime, biblijski potop i Noa ne morate i morate shvaćati ozbiljno. Naime, svi se čude kako je Noa sam sagradio i stavio sve životinjske vrste(po dva primjerka) u arku, te odplovio i nako četrdest dana i noći sve je prestalo; Noa se nasukao na Ararat i svi sretni veseli. Ali sada gledajmo iz filozofski rasprava, a jasm već gore spomenu nekoliko pitanja, te, bih bio zahvalan da mi netko odgovori. Već sam spomenu da se opće potop dogodio prije nekih 5000 g. pr. Kr., te da se Crno more pretvorio iz jezera u more, a tokom siline izdizanja mora, more je pokrilo sav dio teritorija, a ostatke toga teritorija znamo kao i Bospor i Dardaneli. Sada idemo još dublje. Govoreći o tom općem potopu, možemo doći do zaključka da Biblija objašnjava, pojave koje su se dogodile na području kojega danas znamo kao i Bospor i Dardaneli. To se nalazi na području današnje Turske. To nam navodi da je Noa živio ili u epicentru ili u blizini gdje će se dogoditi opisani potop u Bibliji. To me navodi da je Noa bio pripadnik koji je živio na području današnje Turske. Sada da vidimo ješ jednu stvar. naime prije 5000 g. pr. Kr. na području današnje Turske živjeli su Hetiti. Stoga možemo doći do zaključaka da je Noa zapravo bio Hetit. Idemo još dublje. Možda je stvarno Noa dobio glas Boga da se spasi zbog toga jer je jedni koji je živio po Njegovim zakonima, ali to ne znaći da je sada potop zhvatio cijeli svijet jer nigdje u Bibliji konkretno ne stoji da je potop zahvatio cijeli svijet. nego bih mogao doći do zaključka da je zahvatio područje gdje su možda obitavale prve civilizacije na svijetu; na području istočne obale sredozemlja ( znamo da je tu i nastao najstariji grad na svijetu -Jerihon-9000 g. pr. Kr.). Sada idemo još dublje, ako je i stvarno postojalo, kako se to moglo vući u narodu od 5000 g. pr. Kr. do 1513 g. pr. Kr. kada se počela pisati Biblija. Usmenom predajom-teško. pogledajte samo razliku vremena. Ali najavom svetoga anđela-moguće. Što vi kažete?
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom