Pogledaj jedan post
Old 14.02.2008., 23:13   #7
Quote:
citycat kaže: Pogledaj post
Molim da mi se javi netko tko bi imao bilo kakva saznanja o ženskom zatvoru u Požegi.Jedna gospoda od prilike 40-50 god.me zamolila da probam saznat kakvi su uvijeti,dali se tamo mogu koristiti ljekovi koje je propisao lijecnik???ma bilo kakva informacija bit ce dovoljna!!!probala sam po netu ali nis nisam nasla!Hvala!
Evo imam ja neka saznanja, obzirom da sam bila u posjeti tom zatvoru prije 2 godine s profesorom i ostalim kolegama.....Znači tebe zanima ženski zatvor.........
U svakom slučaju puno, puno bolja situacija za žene je u požegi, jer recimo u remetincu(i tamo sam bila) zatvorenici su cijelo vrijeme u svojim ćelijama, samo 1-2 sata dnevno provode vani na otvorenom....... U požegi žene većinom rade - u kuhinji, u vrtu, u praoni.....tako da im brže vrijeme prođe......znači to je poluotvoreni tip zatvora.......imaju pravo na izlazak iz zgrade kad hoće, naravno sve u tom krugu zatvora...... i tamo je manji broj zatvorenica pa je i sam zatvor nekako "pristojniji"...... sjećam se lijepih slika po zidovima......
pričala sam s nekim zatvorenicama iz remetinca - i rekle su meni i kolegama kad postanemo suci da ni u kom slučaju ne šaljemo žene u remetinac........al vjerujem da bi nam to rekli u svakom zatvoru......
eto, nadam se da sam pomogla.......

P.s. - a što se tiče lijekova, svaka zatvorenica unutar zatvora ima pravo na liječnika i liječenje.....to je temeljno ljudsko pravo. znači bez medicinske zaštite neće ostati - ovisno o kakvoj se bolesti radi, imat će pravo na lijekove uz nadzor zatvorskog liječnika....
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom