Pogledaj jedan post
Old 31.10.2006., 16:39   #77
ETO ODGOVORA:

Ovako, dobro citajte:

Radim vani, plovim. Primam zavidnu mjesecnu placu u eurima.

Prvo sam primao na PBZ devizni racun, gdje mi je prijatelj koji vodi poslovnicu u mom gradu ovako objasnio: devizni racun u RH vam nitko niti gleda, niti moze oporezivat (osim ako se netko pametan sam ne prijavi da mu je to od rada vani). Tako je zasad. Postoji jos jedan trik: Ako ste vise od 186 dana u godini van RH, niste u istoj duzni placati porez!

Buduci znam mentalitet nase drzave, nisam cak ni tako zelio riskirati pa sam otvorio racun u Austriji (nije bitno moze i u SLO), gdje primam novac.

A treba raditi ovako: radim za Grcku firmu, ali tako da imam ugovor s off-shore americkom kompanijom. Buduci nisam u RH, tu ne placam porez, buduci nisam u Americi, ni tamo ne placam porez, a buduci nisam ni u EU jer radim za Amere ni u EU ne placam porez.

Sada cu uvesti dodatni osigurac, i taj je najbolji: otvorit cu off-shore racun tako da je to sad cetverostruka zavrzlama, u nekoj od drzava koje ne podlijezu nicemu osim mozda velikim valovima i suncanim danima. Jedini trik je da na takav racun treba poloziti 1000 do dvije dolara ili necega, dok je racun aktivan.

Eto, nadam se da sam pomogao.

Jos jednom, ako ti na devizni u RH sjedne lova, nitko ti na nju (bar zasad) ne moze lupit porez!
Mozda Milioner is offline  
Odgovori s citatom