Tema: Paklenica
Pogledaj jedan post
Old 16.03.2010., 10:54   #2
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
hm, da ne otvaram zasebnu temu - cura i ja bi išli na produženi vikend neki izlet u prirodu, trekking, priroda..ništa osobito.
ugl, ja sam za velebit i gledam se gdje bi mogli napraviti bazu i zaključujem da starigrad ninje možda loša ideja.
dakle, to bi nam bila baza za sve naše ektivnosti.
što mislite o tome?
ima li neka bolja solucija?

svi savjeti su dobrodošli
tnx
Posjet Paklenici u ovo doba godine odličan je izbor.

Mogu ti predložiti dvije-tri lakše pješačke ture za koje nije potrebno veliko iskustvo.

1. Dan Ulaz u NP - Manita peć - Vidakov kuk- Ramići - Stražbenica - Buljma - Dom u Paklenici - Ulaz u NP oko 6 sati hoda
Tura se može skratiti na dva mjesta:
-u zaseoku Ramići izravno u kanjon Velike Paklenice kod Lugarnice preko Njivarske strane
-ukoliko ima snijega a nemate prave zimske cipele kod Stražbenice ne ići na Buljmu već se uputiti izravno u pl. dom velika paklenica

2. Dan Ulaz u NP-Anića luka - Jurline Crni vrh - Dom u V.Paklenici -ulaz u NP 4-5 sati


Ukoliko ste vješti u kretanju po stijeni obavezno posjetiti Bojinac (opis)te Anića kuk (opis)

Sve su staze u NP Paklenica dobro označene, a kartu možete nabaviti u upravi NP u Starigradu te na recepciji na ulazu u NP. Ondje se nalaze i rendžeri koji svakako treba pitati za dodatni savjet.
Bez prave ziimske opreme (dereze, štapovi, cepin) te ako nemate viskogorskog iskustva na vršni greben Velebita ne zalazite. Također, i kanjon Male Paklenice treba izbjegavati jer je u proljeće pod vodom.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom