Pogledaj jedan post
Old 18.11.2012., 14:39   #42
Hvala na iscrpnom odgovoru, iz domaćih medija je teško pratiti unutarpolitičku scenu u UK, koja je isto bitna za odnos prema Hrvatskoj. Ali dubinu, okidač za ovu potpunu promjenu smjera politike još ne vidim. Trebat će slijedećih dana i tjedana pažljivo pratiti Nizozemce, druge najveće saveznike SAD-a u Europi. Ako i oni radikalno promjene stav, bit će jasno kako je Americi bitno da Hrvatska bez ikakvih potresa uđe u EU.

Ja bih rekao da je promjena krenula i prije, samo je s Borisom i ostalim zbivanjima to postalo javno poznato, bar onima koji pozornije prate. Ne bih ja zaboravljao niti da je SBS ili SAS bez iakkvih pogovora iz južne Libije izvukao naše radnike kad je dole počelo sranje. Mislim, vojske ne izbavljaju građane drugih država iz sranja tek tako, od tada je nekako krenulo sa znacima da Velika Britanija počinje Hrvatsku promatrati kao saveznika. Mislim, da mi je netko prije dvije godine govorio da ću napisati ovu prethodnu rečenicu, poslao bih ga na odvikavanje u kakvu komunu.

McShane je bio šlag na torti. Ja sam ga ionako uvijek doživljavao cirkusantom, ali je drugačije kad ga lopovskim cirkusantom proglase institucije jednog od najvažnijih parlamenata na svijetu.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline