Pogledaj jedan post
Old 19.11.2012., 12:35   #49
PL je dobro objasnio neke stvari u vezi sa GB-CRO odnosima. Sa par se ne slažem, ali što je najvažnije da su nam Britanci bolji prijatelji nego ikad prije. Hrvatska treba nastaviti tako i dalje, a ne nesto zabrljati, po starom HR običaju.

Prije par godina bilo je veliki broj negativnih poruka na ovom forumu o neprijateljstvu GB, što nije bilo istina. Jedino Grazia i ja smo branili i pokušali objasniti stav Britanije.

Uputio sam i protestni email GB veleposlanstvu u ZG, i dobio odgovor za pola sata (to me naročito impresionira, jer od HR institucija nikad ne dobijete odgovor), da nije istina da GB neprijatelj HR i da veleposlanstvo čini sve moguće napore da ti odnosi budu što bolji - hvala im!

To sam svojevremeno i objavio negdje na ovom forumu.

Također što pomaže, IMO, da se stvori što bolja slika o HR su napori dijaspore da promovira HR i brani na različitim forumima, kao ovo u londonskom Guardianu, svaka čast, priznajem i ja imam nekoliko postova tamo:
http://www.guardian.co.uk/world/2012...is?INTCMP=SRCH

Usput iznenadilo me da neki njemački listovi pišu negativno o oslobađanju Gotovine i Markača, dok GB su uglavnom pozitivni.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 19.11.2012. at 13:07.
Blues Dada is offline