Pogledaj jedan post
Old 20.11.2012., 22:51   #60
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Svakako je lijepo vidjeti da nam se odnosi s Velikom Britanijom poboljšavaju, ali pitanje je što će biti s našim odnosima s Njemačkom?
Imam ja i o tome svoju teoriju

Mislim da neće biti dugoročno ničeg lošeg u odnosima Hrvatske i NJemačke.

S druge strane treba imati razumijevanja za Njemačku rezerviranost u trenucima kada britanska diplomatska i politička mašinerija pokrene opsežnu operaciju službenog proglašenja pobjednika u nekom ratu (jer, da se ne zezamo, to je ono što Britanija sada radi). Nijemci ne vole kada London proglašava pobjednike i to je to.

Ne vjerujem u njemačku blokadu jer iako nam Britanci u ovom trenutku pružaju snažnu političku podršku - Nijemci već 20 godina ulažu novac u Hrvatsku.

Sve će to na kraju biti OK - Hrvatska neće sjediti na dvije stolice. Hrvatska će sjediti samo na jednoj stolici - svojoj hrvatskoj! I biti će u dobre sa svima.

Britanija nadoknađuje propušteno - sada još najavljuju veliku feštu za taj povratak British Airways-ovih letova za Zagreb 6-og prosinca, nakon toga će vjerovatno kroz 10-ak dana kasnije, oko 15-16-og, proglasiti da su ratificirali hrvatski pristupni ugovor - i onda će se ta hrvatsko-britanska euforija početi smirivati i preusmjeravati u redovite, dosadne i poslovne odnose između dvije prijateljske i partnerske države.

Neće zbog toga ni Njemačka Hrvatskoj niti Hrvatska Njemačkoj okrenuti leđa - u to sam potpuno uvjeren.
PowerLock is offline