Pogledaj jedan post
Old 12.08.2015., 21:02   #32
Quote:
Harf kaže: Pogledaj post
Pa gle. kako god uzmemo, Bog je uvijek samo jedan! Mi trebamo uvijek proslavljati samo njega... a sve druge možemo nazvati bilo kako (kumirima, lažnim bogovima, idolima) i bilo kako a samo je bog... dakle, možemo li se ti i ja složiti da je isus lažni bog, ako se misli na to što neki tvrde da je on bog? Pozdrav
Mi se možemo složiti samo u tome da je jedan svemogući Bog a to je Bog Jehova.
Oko Isusa nismo se slagali u ranijim postovima pa tako nećemo ni u ovom u kojem ti kažeš da je Isus lažni bog.Ja vjerujem da je Isus Božji sin i da je "manji" od Jehove ali odmah "prvi" do njega.Zbog toga što je "prvi" do njega mislim da sa pravom možemo reći da on najbolje odražava božja svojstva.
Što se tiče ostalih bogova ja ne mogu negirati da ljudi vjeruju u raznorazne lažne bogove i ako je za njih nešto ili netko drugi osim Jehove bog to jest božanstvo to je njihova stvar.Za mene je jedino Jehova svemogući apsolut i tu nema nikakve zabune.Ne možemo reći Jehova i da se dovedemo u zabunu da na nekog drugog mislimo.Mislimo samo na jednog jedinog "pravog" Boga.
Inače što se tiče riječi bog tu smo se već složili da se ne slažemo.Po meni bog može biti titula a kad toj tituli dodamo ime onda točno znamo o kojem je bogu riječ.Pravom ili lažnom.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom