Pogledaj jedan post
Old 12.08.2015., 23:30   #35
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ja sam imao potrebu da odgovorim ali naravno sa ljubaznošču.
Imam još nešto dodati. Ima u Bibiliji spominju se bogovi a ne odnose se na
Boga Jehovu. U Izaiji naprimjer se kaže - zemlja je puna bezvrijednih bogova.
Onda u 2 korinčanima 4:4 piše da je sotona bog ovoga svijeta.
Psalmi 82:6 gdje piše Bogovi ste, vi ste svi sinovi Svevišnjega.
Ev po Ivanu 10:34-36 Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste? Ako one nazva bogovima, na koje dođe riječ Božja, a Pismo se ne može dokinuti. Smijete li vi onda za onoga, kojega Otac posveti i posla na svijet, tvrditi: 'Huliš na Boga,' što rekoh: 'Sin sam Božji!'
U Izaiji 9:6 piše za isusa - Jer nam se rodi dijete, sir nam se dade. Vlast počiva na plećima njegovim, 'čudo od savjetnika' glasi ime njegovo, 'Jaki Bog, 'Otac vječni', 'Knez mira'.

U Bibliji tako piše.


Ali za Pravog Boga piše nešto posebno, da je Svevišnji ili Svemoguči.
Lijepo citirani bibl.redci...cinjenica je da ono sto stoji u njoj demistificira zabune i neslaganja svidjelo se to nama ili ne.
Stoga...vrijeme pisanja Biblije tj. od 1. Moj pocelo je prije nekih 2100 godina od pojave Kurana a Evandjelja prije nekih 700;god prije Kurana...Nacin izrazavanje vrsta jezika -staro hebrejski koji je stilom pisanja posve drugaciji od arapskog...je izraz Elloh koristio kad je ispred imena Stvoritelja pisano o Jehovi. S druge strane kadxse pominju bogovi Moabaca, Sidonaca, Filistejaca, Amonaca, Edomaca, Egipcana...uvijek se pominje za sve njih elloh ili elohim ( u mnozini ) a ista rijec sam Bog Jehova izrice kad se obraca ljudima i andjelima u Bibliji da bi naglasio njihovo svojstvo odredjene moci ili polozaja.
S druge strane osim rijeci Bog postoje druge rijeci danas u nasem jeziku ali i arapskom i hebrejskom kao na pr. Kralj, Sudija...gdje se ista rijec pripisuje i ljudima i Bogu Jehovi pa cak i Allahu. Znaci li to sad da je jedino Allah Sudija ili Kralj ako titule nose i ljudi. Treba li sad dmatrati to hulom na Boga?
Ne jasno da ne jer one samo opisno opisuju polozaj ili cak moc neke osobe nad nekim ili necim.
Tako i izraz jedinorodjeni bog ne daje niti naslutiti da je Isus Bog kojeg treba obozavati ili cak porediti s Jehovom ili da se sam s njim poredi. To naprosto oznacava da mu je dodjeljena titula mocne duhovne osobe koja je dobila ovlast da u ime Boga JHWH sudi i bude Kralj nad svom Zemljom kao i to da ima titulu bog jer opet ponavljam jezik onog naroda i vremena kao i opisni stil izrazavanja su na takav nacin definisali razumjevanje pojma rijeci bog i Bog - elloh i Elloh.

Pozdrav
Tražim Istinu is offline  
Odgovori s citatom