Pogledaj jedan post
Old 18.02.2017., 22:37   #2
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
To je opet do sustava, kad se bude gledalo znanje za daljnji tijek školovanja, roditelji će tražiti znanje, a neće im biti bitno je li dvojka ili petica ako iza nje stoji znanje. Vratite malu maturu i/ili prijemne ispite, i neće vas nitko više pitati koju ste ocjenu dali, već što ste naučili učenika...

Zašto su rang liste škola na državnoj maturi tajne?
vjeruj mi da odgovor na to pitanje ne znaju ni oni "odozgo" koji su tu odluku donijeli.
i mi profesori bi to ponekad jako voljeli znati. isto kao sto bih voljela znati i kako su mi pojedini ucenici napisali maturu. iako je nasa slavna drzavna matura u biti smijesna.

meni je sasvim svejedno hoce li biti standardiziranih testova ili ne. bila sam nekad davno zagovornik drzavne mature, sve dok se ona nije pretvorila u zivu lakrdiju: prag od 20-30% za prolaz, smijesna i/ili totalno irelevantna pitanja, curenje informacija, mijenjanje pravila, nesrazmjer izmedju razina itd itd.
i zamisli, to sve krece od strucnih skupina, ciji clanovi cesto nisu u nastavi nego su kojekakvi "strucnjaci" i rade u raznim agencijama pa samo teoretiziraju a od prakse ni p.
ovakva drzavna matura nije nikakvo mjerilo znanja niti bitna usporedba s bilo kim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom