Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 04.10.2017., 09:20   #6031
[=Bat Kol;
Quote:
To ti je argument? Reci, gdje si prvi put pročitao tu famoznu rečenicu?
Došlo je do nesporazuma,
Quote:
Jesu to pitanja ili izjave? Ako su izjave, onda debelo griješiš i pokazuješ koliko si zadojen vlastitim idejama. Kada prestaneš imputirati drugima ono što misliš da jest (a nije), onda ćemo moći i kvalitetnije razgovarati.
To što biljni preparati nekome i nečemu pripomažu nije nikakva nepoznanica.
Niti sam zadojen, niti griješim, niti imputiram i sipam omalovažavanja kao ti, niti govorim o preparatima, nikakvi preparati.
Ne radi se mojim vlastitim idejama, ima literature na tu temu, radi se o tradicionalnoj medicini Bat Kol.
Govorim o žvakanju šumskoga i uzgojenog bilja.
Koji ti dio nije jasan ?
Izgleda kompletna slika.
Evo ti malo o listu ribizla.
The leaves and berries also contain substances that have antifungal and antibacterial properties, which may explain why it is effective in treating diarrhea caused by E. coli.
Visok tlak, debljina, prištevi, proljevi, konstipacije, glavobolje, problemi unutarnjih organa.., a po mnogim istraživanjima i rezultatima i iskustvima tumori, dijabetes., sve se to može jednostavno izliječiti kvalitetnom biljnom hranom.
Reci koji ti dio nije jasan.
Quote:
Što ja to negiram
Gore navedeno no bez argumenata.
Quote:
Ingeniozne ideje da je sirova biljna hrana lijek i prevencija za sve moguće bolesti i stanja? Hajdemo upotrijebiti malo mozga, može?
Ne sve moguće, ali vrlo mnogo da, pogotovo bolesti modernoga zapada.
Quote:
Sasvim sam kompetentan govoriti o zdravlju i bolesti, tim više što govorim s aspekta tko o tome nešto i zna (da, i nekakvo obrazovanje je tu pripomoglo),
Naravno da je to uzeto u obzir, no i neki od nas su u tom điru već više od 10-20 godina, ja sam npr. pročitao najmanje 100-tinu knjiga na temu zdravlja, prevađao sa engleskog znanstvene studije i doktorske disertacije o djelovanju pojedine hrane na organizam.

Quote:
dok ti i tvoji istomišljenici o tome imaju samo nagađanja, pretpostavke i osobne anegdote (plus "dokaze" anonimusa s interneta).
Objasnih ti da nije tako.
Quote:
Ti si, dakle, potkovan u znanjima u kojima je Hipokrat bio expert?
On je zajedno sa starim Grcima jeo isključivo sirove biljke?
Pa tu tematiku pratim već 10-tak godina i polje je moga interesa iz ljubavi. Ono što čitam vezano za temu upijam jako dobro i pamtim, za razliku od fakultetskih ispita koje mnogi brzo zaborave što su učili.
Danas ti se to zove Prirodna medicina.
Evo malo kako je Hipokrat mislio;
[I]Hipokrat je uočio da ljudi jače konstitucije žive kraće od onih mršavije građe te da su oni čija se prehrana temelji na svježoj hrani, ponajviše na povrću, rjeđe bolesni[/I]. Zato se njegov primarni oblik liječenja odnosio na poboljšanje prehrane.

Bat Kol ne vadi iz konteksta, ne imputiraj, i ne ismijavaj se nećemu što ne razumiješ ili te ne zanima.
Uvjeren sam da bi brzo povezao najbitnije, samo kada bi ti tvoj ponos i lažna uvjerenja to dozvolila.
Rorion is offline