Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 11:27   #3462
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se uči dijeljenje uopće u drugom osnovne; ako jest onda je to na razini "nema rješenja". Ne vidim da je to problem.
Ako se ja dobro sjećam, u moje vrijeme tablica množenja je bila 3. osnovne. Dijeljenje je teže, to se sigurno kasnije radi, jer kod dijeljenja dolaziš do racionalnih brojeva, a množenje se de facto može i naštrebat. 7 puta 6 je 42, to sam iz nekog razloga zapamtio negdje sa 6 godina, puno prije nego što sam pročitao Vodič.


Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Pa istina, mnogi će se sjetiti toga, ali je činjenica da u srednjem vijeku skoro nitko nije zastupao tezu da je Zemlja ravna ploča, a skoro svatko (tko je uopće nešto razmišljao o tome) da je kugla. Vjerojatno danas ima više zastupnika teze o ravnoj ploči nego što je bilo u srednjem vijeku.
Pa da, na to sam i ciljao pod 'pogrešne asocijacije'. U srednjem vijeku prijepor (kod obrazovanih) bio je glede pitanje vrti li se (okrugla) Zemlja oko Sunca, ili stoji nepomično u centru svemira...

To je isto 'činjenica', no kako rekoh, ni ta činjenica nije u mojoj glavi lišena svih mogućih luckastih asocijacija.
Apemant is offline