Pogledaj jedan post
Old 31.03.2009., 08:28   #18
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mama sanja pa ta su sredstva na listi zabranjenih za primjenu. nisu jedina. lista je podugacka i na njoj imas gomilu sredstava koje idu u zaborav. smao gle mama sanja di je problem, problem je u tome sto nemamo neku ludu ponudu zamjenskih sredstava a zastitu moramo raditi.

inace te podrzavam i svi bismo trebali debelo razmisljati o primjeni zastitnih sredstava i njihovom djelovanju na floru i faunu.
Bog,teta-elza,drago mi je da se javljate!
Ova sredstva koja sam ja nabrojala u Hrvatskoj nisu zabranjena,nadam se da će biti!!!!

Teta-elza ne moramo mi imati ponudu,mi možemo sami raditi bez bilo kakovih ponuda,npr.špricanje jabuka uz dodatak propolisa,tinkture od gaveza,trputca,koptive koje se kasnije raščinjavaju...

Da ne bu off topic napisati ću još samo nešto.
Postoji metoda biodinamičko pčelarenje,a isto tako i biodinamička poljoprivreda.Ako budete imali vremena prosurfajte malo netom,vidjećete puno toga o tom pristupu pčelarenju,a i poljoprivredi uopće.

Ovih dana vršimo poticajnu prihranu naših pčelica svaki treći-četvrti dan.Radim je sa voćnim sirupom od preostalih jabuka.
Ne koristim druga,tvornička ponuđena sredsrva,a ovaj moj sok smažu dok se okrenem .

Može,može draga teta-elza !

Samo lakše je državi naplatiti i još reklamirati takova sredstva(mislim na ona gore) nego misliti da li je uopće koje dijete ,čiju populaciju tako svesrdno potiču,probalo pravu rajčicu,a i pravi nepatvoreni med.

Pčelarstvo je od krucijalne važnosti za čitav svijet,već sam napisala da je pametni Anstain napisao da kada pčela ne bi bilo 4 godine u prirodi-nestalo bi života na zemlji.

Trebamo se svi osloniti na vlastiti um i intuiciju,a ne na ponude ponuđača poštenih...

Pozzz

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom