Pogledaj jedan post
Old 26.09.2005., 16:52   #14
Hvala finta na isprnom postu!

Nadam se da tema neće tako brzo zamrijeti. Ako je ravnati se po tvojoj tvrdnji, ja topic ne bih trebao ni započinjati jer sam u ploanovima daleko i sve sam to prošao. Iznimno mi je drago kad mogu nekome odgovoriti na pitanje iz osobnog iskustva, jer sam ja te odgovore tražio na puno teži način. Bi je to, vjerovao ili ne, važan motiv za započinajnje topica.

Inače, zanimljivo je ovo što kažeš za legalnost gradnje, budući da nn-st1 smatra suprotno (pogledaj gore). Možda smo prerano skrenuli na gradnju, ali nema veze, tu smo da pomognemo jedni drugima vlastitim iskustvima, a jedni su na početku dok su drugi na kraju...
Jasna mi je situacija kad gradiš na način da unajmiš firmu, i mislim da je to više manje svima jasno. Mene pak zanima da li je moguće na legalan način unajmiti zidare, keramičare, vodoinstalatere, krovopokrivače, itd., a da oni nisu nužno u istoj firmi, ili pak ako su oni fizičke osobe, te iste platiti preko nekakvog računa. Mislim da je gradnja s firmom najskuplja, a mnogo se toga može napraviti uz pomoć prijatelja, samostalnih radnika ili pak samostalno. Da, neki od nas, recimo, imaju prijatelje profesionalne zidare, električare i sl.
I vjeruj mi, finta, kuća se doista može vrlo kvalitetno i brzo izgraditi za znatno manje od 500€+PDV po m2, i to uz stručne ljude na terenu i nadzor arhitekta.
Što se tiče uporabne, koliko sam upoznat, a mislim da jesam dovoljno (molim da me isprave oni koji pronađu drukčije propise), ona se izdaje kao potvrda da je građevina izgrađena u skladu s uvjetima iz građevinske dozvole (gabaritima), a ne uzima u obzir tko je obavio radove.
plimpi is offline