Pogledaj jedan post
Old 19.02.2012., 21:00   #1
Post Policijsko postupanje

Obzirom da u velikom broju raznih tema na ovom podforumu dolazi do pitanja o samom načinu policijskog postupanja, što najčešće odvede temu u krivom smjeru (raspravlja se o policijskom dijelu postupka, a ne o pravnom koje najčešće više zanima postavljača teme), otvaramo ovu temu na kojoj će se raspravljati isključivo o takvim pitanjima.

Tu su neke bivše teme:
- Policijsko postupanje i broj značke;
- Koja su prava policijske pratnje;
- Nove ovlasti MUP-a po Zakonu o kaznenom postupku;
- Neugodna iskustva s policijom;
- Neprofesionalnost policajaca kod prometne;
- Policijski radar;
- Ispitivanje na policiji;
- Dovedbeni nalog;
koje su sada zatvorene, pa ukoliko ima još nekih nejasnoća, molim da nastavimo u ovoj.

Također, tu su neke srodne teme koje obrađuju specifične ovlasti i postupke, ili se na drugi način usko dotiču policijskog postupanja:
- Pao sam s travom - posljedice i pitanja;
- Pregled & pretraga;
- Tko me sve ima pravo legitimirati/zadržati?;
- Remećenje javnog reda i mira;
- Konzumiranje alkohola na javnoj površini;
- Fotografiranje/snimanje na javnoj površini;
- Može li se odrasla osoba legalno prisiliti na liječenje?;
- Nužna obrana/samoobrana;
a koje ostaju otvorene za daljnju raspravu.

Postoji još tema koje spadaju u ove kategorije, ali ove sam izdvojio kao važnije (nove slične teme će biti automatski dodavane). Ukoliko uočite neku za koju mislite da bi trebalo dodati na popis, pošaljite mi link privatnom porukom, pa ćemo ju dodati. Ako imate kakvih prijedloga, također ih pošaljite privatnom porukom, pa ćemo ih pokušati na odgovarajući način zadovoljiti.

Ako ne znate na koju temu bi pitanje bolje odgovaralo, postavite na ovu, pa ćemo ju premjestiti prema potrebi.

Isto tako, ako rasprave na drugim temama odu u smjeru obrade samog policijskog postupanja, ti komentari će biti premješteni na ovu temu Premještene će biti i eventualne novootvorene teme koje obrađuju ovo pitanje.


P.S.: Tema je smještena na podforum Prekršajno i kazneno pravo, jer se policijsko postupanje najčešće spominje u tim okvirima, ali će u nju biti dodavane slične rasprave i s drugih podforuma.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom