Pogledaj jedan post
Old 06.03.2012., 17:02   #73
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
... nije. Samo je uzelo dijelove (često iz tajnih škola) i sve skupa napravio novu religiju dodajući ponešto svoje.
Da, to tvrde tipovi iz skole von Däniken-a, i onog tipa "dr." Sitchkin. Komparativna religija je vrlo jasno u usporedbi kristologije (dio krscanskog nauka) i drugih religija


Quote:
Nove stvari slijede uskoro kad budem imao više vremena.
Slobodno

Quote:
Moj post je bio općenit, a nije se odnosio na Krišnu. O Krišni znam dosta i kad sam pisao o tome nisam na umu imao samo Krišnu.
U ranijem upisu si povukao nepostojecu povezanost Krhsne i Isusa, na sto sam rekla da je avatar jedno, a shvacanje Krista u krscanstvu nesto deseto.

Mitologija drugih vjera se iskrnjavi do granice izmisljanja kako bi se slozila u perspektivu krscanskog nauka. Predkrscanski pogled na svijet - pa tako i religije/religiozne filozofije - je znatno drugaciji sto se uzme u obzir kada se malo ozbiljnije bavi tom tematikom.

Quote:
Kad si već zapela za rođenje od djevice ok.. biti ću kratak.

Vjeruje se ili se vjerovalo da su rođeni od djevice (pr.n.e.):

Zaratustra
Buddha
Perzej (mitski heroj)
Aleksandar Veliki
Ptolomej
Cezar
Koje djevicanstvo Siddhartine (barem mislim da govoris o Siddharti) majke Prva inkarnacija (Siddharta sam je bio sesta inkarnacija) govori o udatoj zeni koja u neobicnim okolnostima rada. Inace su neobicne okolnosti povezane uz rodenje avatara.

Zaratustra.

Opet....koja djevica? Nigdje se ne spominje djevicu koja rada, nego udata zena koja sanja da ce roditi proroka.

Perzej. Caca joj cuo prorocanstvo da ce ga unuk ubiti te zakljucao kcer. Zenskar Zeus se presvukao u zlatni tus (pri drugim prilikama doticni se pretvorio u bika ili labuda) te imao odnos sa doticnom kcerkom. A je li nije li Danaë bila djevica je nesto o cemu mit uopce ne govori.

Aleksandar Veliki.

Oko njegovog rodenja klasicni pisci imaju razlicite price (izgorio hram) ali je i dalje Olympias bila udata za Filipa od Makedonije

Ptolemej.

O njemu je vrlo malo poznato, pa tako i o njegovom rodenju.

Cezar.

On je navodno bio sin Afrodite, koja je, kao sto svi znamo, bila poznata po manjku seksualnih odnosa

Sve u svemu, nelogicni mish-mash Bila je jedna knjiga neke Jocelyn Rhys koja je losom obradom htjela prodavati ovako nesto. A nije jedina: tek se sjetiti internet upisa tipa "cinjenice su tocne!" kada je Dan Brown-ova zlatna krava...pardon, roman stigao u knjizare. Sve dok History Channel nije napravio nekoliko dokumentaraca
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 06.03.2012. at 17:47.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom