Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 20:37   #1
Question Račica i ja - jesam li lud?

Dragi forumaši,

Imam jedan životni problem za koji su mi potrebna mišljenja neutralnih promatrača. Teško bi mi to bilo pitati osobe iz neposredne blizine jer bi se one izvlačile na neutralnost prema osobama u priči koja slijedi, pa ste mi vi zato idealna publika. Posebno iščekujem odgovore ženske strane foruma, jer mi je očito nepoznat 'ženski mozak', a za muške članove već znam što će odgovoriti.

A priča slijedi uz mali uvod:
Citiram: "Rakovi se jako brzo zaljubljuju, a cijeli je njihov život vođen emocijama. Sve doživljavaju jako intenzivno, zbog čega ih je lako povrijediti i lako se posvađati s njima. S obzirom na to da su stalno u potrazi za novim uzbuđenjima, vrlo često djeluju neodgovorno i nestabilno. Društveni, ovisni o upoznavanju novih ljudi i skloni avanturama." Kraj citata.

Dok su djeca bila manja, promijenio sam posao kako bih imao više vremena s obitelji. Nisam tipično muško - perem suđe, kuham, usisavam, skidam paučinu, vješam mokri veš za sušenje, peglam košulje, održavam kuću i uređaje u kući, IT podrška, vozač kad nekome treba, taman zarađujem da ona ne mora raditi, ... jednom riječju: nije me sramota raditi tzv. muške i ženske poslove. I u horoskope do sada nisam vjerovao.
Već sam do sada primjetio kako voli flertovati preko FB i drugih društvenih mreža, posebno s onima koji su pred rastavom. Preživimo zahlađenje odnosa u tom periodu, razmijenimo obećanja i život ide dalje. Ali ono što mi se trenutno događa u 'stvarnom životu' je ludilo, tj. u pjevačkom društvu gdje nastupa i gdje postoji jedan horoskopski muškarac Ovan (detalji poznati redakciji, op. a.).

Prije godinu dana sam na zajedničkom tabletu izgubio jednu stranicu pa sam je tražio u povijesti pretraživanja i primjetio sam pretraživanja na astro stranicama za upite: ljubavni horoskop Ovna, kako privući Ovna, kako osvojiti Ovna, Rak i Ovan ljubavne kompatibilnosti, koju boju voli Ovan, ... i to najčešće pred nastupe i probe koje je imala ta skupina.
Nedavno su išli na višednevni nastup uz spavanje u hotelu i, naravno, dan prije se uredovno komuniciralo s univerzumom za samo jedan astrološki znak (Ovan). Po povratku s puta, sjedili smo jedno pored drugog, kad joj je došla sms poruka od Ovna. I tad su krenuli moji upiti. Iz sms prepiske sam vidio da mu je jutro poslije puta poslala poruku: Kako si, jesi li se odmorio?...Prije toga je bilo i nekoliko poruka u kojima ga podsjeća na pojedina društvena događanja u okolici, kako bi se, k'o fol, slučajno sreli (moja pretpostavka, pogotovo jer je željela ići na ta događanja). A susreti su im posebni kad su sami u društvu: okice ne trepću, svaka druga njegova rečenica joj je smiješna, gleda ga bez da skreće pogled na okolinu (a ja vozač sjedim u autu, i čekam je!?!?!?). Upitah je kako je brine samo njegovo zdravstveno stanje, a išlo ih je 30 na taj put, od kojih su neki pred umorom?!?! Ali nema odgovora. Ja sam lud, izmišljam, nisam normalan, bolestan sam i ljubomoran. Kad sam joj predložio da nešto izmisli, kao da mu je pozlilo tamo i sl., onda se ona trgnula i rekla kako je (Ovan) samo spavao i bio izmoren. Pa joj se ta njena gesta činila humanom.
Tih dana dok su bili na putu došao je ispis pozivanih brojeva s njenog mobitela, među kojima je njegov broj i njihov razgovor u trajanju od nekoliko minuta. Prije njega zvala je mene (6 minuta razgovora). Na pitanje o temi razgovora nije se mogla sjetiti o čemu su razgovarali, opet amnezija i moja dijagnoza bolesti.
I još nešto moram spomenuti, zaspimo i u 2 sata noći ona posjećuje samo njegov FB profil (vidio poslije u Dnevniku aktivnosti).
Ludnica!!! A ja sam glavni luđak!!

Postavio sam joj i pitanje je li možda zaljubljena u drugog čovjeka i ako ja smetam - nema problema, otići ću. Odgovor je uvijek bio: ne, ti samo izmišljaš jer imaš bolesnu maštu. I ne znam koliko ću tu bolesnu maštu moći trpjeti!?!?! Ti si bolestan!

Ima još događaja koji bi mogli potvrditi moju rekonstrukciji emocija u ovoj priči, ali neću širiti priču. U međuvremenu je obrisala sve njegove poruke i povijest pretraživanja, za godinu dana ću stvarno biti lud jer se to nije ni dogodilo.

Molim vas, jesam li lud zbog opisanog razmišljanja ili me stvarno mulja?
drdado is offline  
Odgovori s citatom