Tema: Spirulina
Pogledaj jedan post
Old 03.06.2012., 01:09   #24
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
dužan sam napomenuti da ima i jedna ne baš dobra stvar oko spiruline, a koja se najšešće ne spominje. u njoj ima i teških metala, olova, žive i kadmija, a koji su vrlo otrovne stvarce. količina teških metala u njima je u granicama dozvoljenog, ali nije zanemariva. koliko sama spirulina utječe da se isti zadrže ili ne apsorbiraju u organizam, nepoznato mi je, no uslijed tog saznanja, ne bih se sam usudio uzimati je na dulje staze, već isključivo na kraće
Znam da je stara tema, al sigurno će biti ljudi koji će naletjeti na ovaj tekst, kao što sam i ja naletjela. Bez uvrede, ali širiti dezinformacije kao "u njoj ima teških metala" je apsurdno... Kao i svaka druga alga, ali i riba u današnje vrijeme MOŽE BITI kontaminirana mikrocistinima i apsorbirati teške metale otopljene u vodi gdje raste zbog čega je bitno uzimati je od provjerenog izvora. Ako kupite spirulinu sa certifikatom iz ljekarne, sigurna sam da se takva testira na teške metale i ne ide tek tako u prodaju (zamislite što bi se desilo firmi u tom slučaju) ako ih sadrži, a i za nju kažu da pomaže organizmu da se rješi teških metala, toksina i koječega drugog. Također, prije je netko naveo da je nepouzdan izvor vitamina B12, što isto nema smisla s obzirom da na bočici (prah) piše da sadrži 9 mcg, odnosno 150% RDA u jednoj dnevnoj dozi (1 čajna žličica). Pijem spirulinu najviše zbog beta karotena, kojeg sadrži 230% RDA, jer sam iznimno blijede puti i gorim brzo (a vjerojatno nije loše malo dodataka prehrani jer sam vegetarijanka). Postoje na tržištu i drugi beta karoteni, međutim, računam da je zdravije uzeti cijelu algu, sa dodatnim vitaminima i mineralima, nego nekakvi obrađeni provitamin (i samo njega) iz upitnog izvora. Otkako je pijem: manje gorim, brže hvatam boju, nemam nikakve alergije na sunce, a kad se desi da pocrvenim nakon dugog izlaganja suncu, u roku od dan, dva stanje se vrati u normalu, bez guljenja i pečenja. Imam više energije i popravio mi se ten. Također, osjećam se sitije 15-ak minuta nakon što je popijem i pojedem manje. Osobno uzimam u prahu jer se mogu prisilit popit je s vodom tu i tamo (okus nije divan, al nije sad toliko grozan ako se stavi ta 1 žličica na 3-4 dl vode), a jeftinija je dosta nego tablete (kojih se mora i popiti više za istu dozu). Najviše je konzumiram tako da napravim kašasti sok od zelenog lisnatog povrća i voća i u njega stavim žličicu. Čula sam jedino da nije dobro (kao ni većinu algi, biljaka, čajeva i sl.) dirati metalnom žličicom pa koristim plastičnu. Svima koji su u dilemi preporučam da probaju i uvjere se sami.

Zadnje uređivanje crta : 03.06.2012. at 01:15.
crta is offline  
Odgovori s citatom