Pogledaj jedan post
Old 01.01.2015., 17:32   #255
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Napokon zaživila i Eurazijska Ekonomska Unija, skračeno Eurazijska Unija, ili još skračenije EAU.

Danas 1 sječnja EAU ima 3 članice Rusiju, Kazakhstan, Bjelorusija a sutra 2 sječnja dobiva četvrtu članicu Armeniju, a u svibnju i petu članicu Kirgistan, te vrlo vjerojatno do kraja godine i šestu članicu Tajikistan, koji je trenutno u pregovorima za ulazak u uniju.



Putinov plan je da EAU naraste u moćnu uniju nalik na EU, ujedinjavajuci ekonomije, pravni sustav, carinu i vojsku te da bude most između Europe i Azije i da bude rival EU,SAD-u, Kini i Indiji.

Planovi za ujedinjenje vojnih mogucnosti bi se mogli poceti sprovoditi vec ove godine tj kada u EAU uđe i Tajikistan, jer onda ce sve članice CSTO-a biti i članice Eurazijske Unije



Rusija vec dulje vrijeme pokušava pogurati i stvaranje zajednicke valute, ali uzevši u obzir nove ekonomske realnosti u Rusiji jako je teško procjeniti dali ce se valuta i obistiniti, inace Rusi žele novu valutu unutar maksimalno 10 godina.

JA mislim da oni prvenstveno žele okupiti cijeli eks-sovjetski prostor da se tu ne bi uvaljivali neki drugi I jer Rusija to na neki način smatra svojom zonom interesa.
Svjesni su da to mogu dok je još relativno svježa memorija na bivšu državu I dok su još jake kulturološke I jezične veze.
Mislim da će Rusija nastupati mnogo aktivnije pa i agresivnije u tome pravcu.

Dosadašnja mlitavost nije im donijela ništa osim pokušaja penetracije SAD-a I NATO-a u te zemlje kao I pokušaje ekonomskog poklapanja od strane Kine.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom