Pogledaj jedan post
Old 11.09.2016., 10:48   #16
kod nas je sve jedna smjena i svi su boravak.
na upisu su nas pitali imamo li zelje za neko dijete da budu zajedno u razredu (najvise 2 imena smo mogli rec) i uciteljicu. kad sam rekla ime uciteljice, rekli su mi otvoreno da su male sanse jer da ove godine ima puno djece koja su kod nje imali brata/sestru i da ce prioritet kod slaganja ce prije uzet u obzir ovu djeca koju sam navela.
uvazili su nam i jednu i drugu zelju, i sve je transparentno, jer je zena na njen fascikl/dosje upisala jedno i drugo sto sam navela.

kolko ja znam, njima to olaksava formiranje razreda, osim ako bas ciljano nejdu na razbijanje vrtickih grupa, sto nazalost jest praksa.
zasto, meni nije bas u potpunosti jasno, stovise strucno jako tesko nalazim opravdanja
i jako mi je tuzno citati ovo da u tri razlicita razreda stave tri mala susjeda, i jos u razlicitim turnusima.

na roditeljskom nam je receno da prvi mjesec mogu sjediti kako zele, a onda ce ih ona rotirati da se svi upoznaju i nauce suradjivati sa svima u razredu.
osim po nasim zeljama, cini mi se da su vodili racuna i o spolu, jer ih je tocno pola pola.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom