Pogledaj jedan post
Old 17.02.2017., 11:54   #67
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
'Sve' je nesvesno osim malene lampice svesti koja sebe poistovećuje sa jednim malenim ograničenim setom informacija - nazovimo to individualni život, ili život izmišljene ličnosti (jer svaka ličnost na ovom svetu je izmišljena jer ličnost u principu ne postoji osim kao plod mašte na osnovu impresija (prošlosti), najvećim delom ta gradnja je nesvesna, a kod najvećeg broja ljudi je to do kraja života ili "cijelo vreme nesvesno".

Otisak "privremene stvarnosti" u umu (materije i njene ciklične prirode kao i tog bljeska u nama koji nužno od celine stvara zasebne forme) je ništa drugo do samo lažan otisak koji je uvek prošlost, akumulacija - i nije problem on sam po sebi, osim kada se poistovećujemo s tim otiskom kao da je on direktna stvarnost.

Koliko god toga bili "svesni", to zapravo i nije stvarna svesnost, već govori upravo o nečemu nesvesnom, o imaginaciji u kojoj svest sanja ili stvara celokupan svet i u tom svetu načinjenog od impresija (akumulacije) "ja" postoji kao: individualna osoba sa svim individualnim aspektima i odvojeno od Svega ostalog ("ja" i "ostalo").
Hvala na ovom postu! Odlično rečeno!
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom