Pogledaj jedan post
Old 13.12.2008., 19:08   #1020
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Enciklopedija hrv. prezimena:
imam ja, tj. moj stari
a i znam jako dobro ekipu koja je to radila.
knjiga je sranje
-navodi se prezime, pa porijeklo prezimena (tj. iz kojeg mjesta potjece prezime), u kojim zupanijama ima i koliko nosilaca tog prezimena i na kojem je mjestu po brojnosti to prezime (al ne za sva prezimena)..i na kraju "Poznati tog prezimena"..i to je to..
puno prezimena fali..za neka druga prezimena uopce nisu tocni podaci (znam po mom prezimenu-tu sve fulali) i jos dosta drugih prezimena..
za neka prezimena i jesu tocni podaci, to ne poricem al sve u svemu jako lose..
a ta knjiga se radila vrlo diletantski...uglavnom prepisivali iz raznih knjiga i leksikona i "tko je tko" i raznih imenika...a najcesca metoda istrazivanja: nazovu nekog tog prezimena (u mojoj okolici znam par takvih koji su bili upitani) i pitaju: otkud vase prezime i malo podataka o tom prezimenu (di ih ima)u i na temelju toga napisali recenicu dvije o porijeklu prezimena....(npr. pricam fiktivno-velim da je prezime staro zg prezime (nije) i oni to doslovno napisu a da ne provjere je li to istina)..i ako si platio neku svotu (cak znam i iznos, al necu ovdje) onda bi tebe spomenuli pod "Poznati tog prezimena" i tvoje zanimanje..tak da je najcesce zanimanje tih Poznatih "poduzetnik"

svasta!knjiga nije u prodaji niti je namijenjena za prodaju..pa se pitajte zasto
btw, strasno puno sponzora ima (velike hrv. firme) plus lova od naivaca da se pise o njima i da ih se spominje kao "poznati..."
evo,danas sam bio kod rođaka.ispade da je on jedan od suradnika koji su radili na toj knjizi,ili ju bar sponzorirao ili tako nešto.obećao mi je dati jednu
inače knjiga nije toliko loša...bar su za moje točno napisali,iako su mogli i malo dublje i povijest,recimo one velike seobe prije 300-350 godina,ali ovo je sasvim zadovoljavajuće.
no ne znam što bi moji frendovi rekli...za dosta onih koji se smatraju hercegovcima i dalmatincima ispade da su iz srednje bosne
mislim da ih neće oduševiti to saznanje,ali tu dolazimo do toga,gdje se izražava sumnjivost porijekla tih podataka
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom