Pogledaj jedan post
Old 13.11.2016., 08:51   #112
Smile

Quote:
Traperko kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Treba mi mala pomoć. Trenutno sam kod Zaba Global Tradera. I njihova provizija će me pojest pa bi izabrao neke vanjske.

Vidim da svi hvale interactive brokers.

Kako funkcionira poslovanje sa njima? vidim da ja spadam u ovu grupu sa mladim od 25godina i da mi min treba $3000 sto zadovoljavam.

Vidim da i treba neku minimalnu kvotu ispunit sa tradeanjem. O cemu se tu radi? Placa li se neka "clanarina" mjesecno?

Jos jedno pitanje , prijavljujete li porez na kapital? I kako?

Zahvaljujem!!

Pozdrav,

Sto se same kompetativnosti komisija krece IB za retail trejdere spada u sami vrh. Za mladje od 25 koliko znam nudi opciju fundanja racuna sa 3000USD da bi se racun aktivirao a nakon same aktivacije nije potrebno zadrzati cijeli iznos na racunu. Za starije od 25 minimalna kapitalizacija je 10000USD. Nudi izlaz na sva svjetska trzista kroz brojne instrumente - dionice, opcije, futures ugovore, forex vjerujem nedavno nude opciju i cfd-a.
Ukoliko se mislis baviti pennystockovima kao vecina koju pocinju prvi put preporucio bi ti minimalni ulog od 25000USDa da izbjjegnes patter day trading pravilo - ukoliko ti je racunn manji od tog iznosa mozes trejdati samo 3 round tripa tjedno. Ukoliko tek pocinjes preporucio bi ti provedes 2-3 godine studirajuci samo trziste koje planiras analizirati/trejdati i vrstu analize koju mislis primjeniti - tehnicku/fundemente ili kombiniranje oboje.
Ukoliko nemas strpljenja za bavljenjem trejdanja profesionalno preporucujem ti da odustanes odma i ustedis si 3000USD-a ili pocnes pasivno ulagati u pasivni portfolij (dobra verzija je od ray dalia 4 seasons koja godisnje kroz povijest je donjela 8-10 posto te sa puno manjim drowdawnom nego samim ulaganjem u indekse ili 99% akivnih money menadjera).
Ukoliko se mislis profesionalno baviti trejdanjem najbolja opcija je naci profiabilnog mentora (budi oprezan sa market guruima i njihovim chat/alert sobama jer njihov income u 99.9 slucaja dolazi od samih subscribera. Moje osobno misljenje je da bi trebao odustati od ponuda "brokerskih kuca" koje se nude hrvatskom trzistu jer ti ne daju izlazak na trziste nego trejdanje u kuci - mislim na CFD-e, poluga je prevelika da bi se zvalo profesionalnim trejdanjem i statisticki imas vecu sansu dobiti na lotu nego dugorocno biti profitabilan kod njih.
Ukoliko pocinjes sam trebat ce ti 3-5 godina da bi dobio kvalitetne osnove gdje ces na kraju shvatiti da je trejdanje 90 posto managment riska i straranje ljudski neprorodnog psiholoshog profila i 10 post sami sistem trejdanja. Ukoliko nakon 3-5 godina i dalje si opsjednut stalnim napretkom i samorazvijanjem te imas dovoljno kapitala da drzis svoj maksimalni risk na 1-2% po trejdu imas sanse ostvariti profesionalnu karijeru i biti konstantno profitabilan. Ukoliko imas pitanja za pocetak same edukaciju ima dosta kvalitenih kjniga, trading grupa i internet stranica koje bi ti mogao preporuciti,

Pozdrav
zego88 is offline  
Odgovori s citatom