Pogledaj jedan post
Old 08.05.2007., 19:31   #24
Ja vas ne mogu razumjeti kad vam treba 'guza vidjeti puta' da biste naucili engleski! Zar nema vise nastavnika engleskog jezika tamo u HR? Meni je bilo dosta engleskog u skoli i na faxu, nije mi padalo napamet da idem po nekim tecajevima okolo po vani! (U turizam da, na odmor vikend ili 8 dana, to je sve.) Pored engleskog u skoli, citali smo knjige na engl, kupovali magazine, pa glazba oduvijek kao maternji jezik! na aengleskom, pa pen pals-i! Sad vi jos imate i internet, listening/speaking opcije online, konverzacije ... ja ne mogu shvatiti tu glad za engleskim jezikom uciti vani! Ko Kinezi ste! ili neki koji su tek sad oslobodjeni pa nis na engleskom nemaju kuci. Kad sam dosla ovamo u AU skoro prije 18 godina u svojoj 30-toj god zivota, sa tim svojim Made in HR Engleskim - bez problema sam funkcionirala na akademskom nivou! Gledam se na kazeti svoje prezentacije snimanoj na Royal Melbourne Institute of Technology 7 tjedana po dolasku u AU - zvucim bolje nego sada . A nikada nisam bila niti u Londonu, niti u Irskoj, a sacuvaj Boze u USA. Samo u Ateni, Istanbulu, Trstu, Becu, Rimu, Gracu i okolici ... Ili je moja profesorica engl bila izuzetna?! (Ma bila je bolji lingvista nego tucet ovdasnjih 'NATIVE' nastavnica ngleskog!)

Ja bi si bolje taj novac ulozila ili investirala u nesto, umjesto da ga prosipam po skolama engleskog jezika!
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom