Pogledaj jedan post
Old 30.10.2006., 17:53   #78
Quote:
Ložač kaže:
Ja ovako samo zamišljam, "što bi bilo kad bi bilo..."
Da je bio od Alije delegiran odličan govornik i principijelni staloženi Bogićević, e onda bi se teže moglo uvjeriti Srbe da je potreban rat, Da je bio npr Kljujić onda bi bilo više povjerenja između Hrvata u Muslimana, a i Srbi bi se zamislili.
O Zulfikarpašiću znam premalo.

Iako mi se čini da bi Bogićević doživio od svojih sunarodnjaka sudbinu Đinđića...

Eto post mortem malo offtopic razmišljanja, ali možda korisna za budućnost.
E to je to. Ti mislis da bi se Srbe moglo nagovoriti da ne krenu u rat. A oni su imali daleko siri plan od BiH, te im je ona bila samo na putu, a mali Bogicevic nije mogao nista. Niti Alija.
Pazi, covjece, NJIMA JE NAJGLAVNIJA STVAR KOJA SE UVIJEK SPOMENE UBISTVO SVATA!!!!
HALOOO!!!! to je njima opravdanje za pocetak rata!
TO po meni nije razum, to je ludorija. A stalozeni Bogicevic nije ludjak, pa nije nikako mogao sa ludjacima.
Da je tamo vladao RAZUM, tu bi Bogicevic mogao igrati ulogu. Ali nije.

Posmatrac:
Quote:
I posljednje, što je po meni i najveći grijeh Alije Izetbegovića je stavljanje šare na dejtonski sporazum ovakav kakav je. To nije smio nikako uraditi, bez obzira na sve. Ja taj njegov potez smatram izdajom.
Ne znam ja koliko je on mogao i nasta uticati. Amerika je vodila ovo sve(mislim na oslobadjanje pa mozda cak i na naoruzavanje i Hr i BiH). Sta bi se desilo da su oni povukli svoju vojnu pomoc i podrsku? Cak i onakvu kakva je bila, jadna i kukavna?
Nemamo mi rezervne domovine, nemamo nikoga ko bi nam pomogao u tom slucaju. A ni Tudjmanu vise nije bilo u interesu oslobadjanje nego ono dokle se doslo....
Inace, dovodjenje mudzahedina je los potez. Ali i tu treba razjasniti koliko je mogao na to uticati. Naravno, kad su vec dosli, trebao ih je poslati kuci.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom