Pogledaj jedan post
Old 06.11.2017., 11:25   #3927
Quote:
ango-vitez kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle si i koliko se krećeš među raznim profilima ljudi u BiH, ali jednostavno nije istina da samo taj profil ljudi odlazi. Apsolutno neistina. Tako je možda bilo do prije 3 godine, ali sada odlaze svi, odlaze obitelji, odlaze ljudi koji imaju poslove koji su "stabilni" i plaćeni više od prosjeka. Ne odlaze ljudi samo zbog para nego zbog puno drugih stvari i tu se pravimo blesavi i zatvaramo oči na istinske potrebe ljudi. Imaš posao, oh super, tako kažu. Još te osude ako težiš nečemu boljem. Ljudi idu zbog drugih razloga.

Ovo govorim jer imam priliku vidjeti svoje kolege koji imaju i djecu i brakove i kuće i poslove... i opet odlaze, tj nestanu odjednom. A onda vidiš da su npr u Njemačkoj gdje uglavnom ranije nađu druge poslove, neki čak i veoma dobre.

Tako da, vrijeme je da odbacimo taj mit da odlaze oni za koje se kaže da "nemaju šta izgubiti".


Kao i u Hrvatskoj, odlaze različiti profili ljudi, a nažalost među njima i obrazovani. Ne treba se tješiti. Ako se iz Hrvatske iselilo 36.000 ljudi, iz BiH je definitivno više. Nisam mogao vjerovati kako je nizak standard u Bosni i Sarajevu kada sam nedavno bio.

Nije teško zaključiti prema razlici odseljenih po DZS i ljudi sa hrvatskom putovnicom u Njemačkoj, koliko je od toga na BiH. Pustite pričice o "neprijavljivanju". Tu može biti 10%, 20% odseljenih, ne nekakvih basoslovnih 50-60%. Mediji promoviraju senzaciju, na taj način održavaju konkurentost. S druge strane, nitko ni ne bilježi odseljene u BiH kao što DZS to radi u RH?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom