Tema: Transurfing
Pogledaj jedan post
Old 13.11.2017., 23:32   #5608
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Sorry, pretjerala sam.
Malo si se raspištoljila, ali sve ok. Baš se pitam da li bi to naši istočni susjedi rekli da si se "razrevolverisala"?
Već sam ti mislio linkati jednu lagano podyebavajuću pjesmicu za tebe, ali neću onda.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Preksinoć je bila emsija o jednom čovjeku koji živi sam na Velebitu, bilo mi je fenomenalno kad je rekao da nikad ne moli Boga, nego mu samo zahvaljuje jer sve oko njega isključivo budi zahvalnost
Pa to i je to. Ako polazi s pozicije da nema i da moli da dobije ono što nema, prema principima transurfinga, ZP-a i još koječega, dobit će to što odašilje - da nema.
Znam da je nekima možda ovo teško shvatiti, ali to jednostavno tako funkcionira.
Da funkcionira dok živiš u uvjerenju da nemaš - sigurno su se mnogi "skeptici" uvjerili time što doista nisu ni dobili željeno.
Neka probaju promijeniti uvjerenje i čvrsto ga se držati pa će vidjeti da djeluje i tada.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Nego da uključimo sve ono što već imamo u stav zahvalnosti koji onda vodi u stanje zadovoljstva i da se iz te pozicije zadovoljstva onda fokusiramo na dodanu vrijednost.
Da, to je jako dobro rečeno.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A što se gurua tiče, čini se da su ljudi jako alergični na bilo koji spomen ili naznaku 'gurua', bilo da se taj jasno izražava o onome što želi reći, bilo da pokazuje da nešto više zna itd.
Meni je taj izraz lagano priglup i ne volim ga. Ne postoje nikakvi gurui, mi smo sami svoji gurui, a ako se prepustimo drugima da nam to budu, to mi je nekako slična razina kao da odem kod babe vračare da mi gata i da vidim kakva je moja sudba kleta koju ja nikako ne mogu promijeniti...
Ima pojedinaca koje jako cijenim i od kojih sam puno naučio, ali ne smatram ih nikakvim guruima, već jednostavno ljudima koji su svoja saznanja podijelili s drugima. I ja sam im na tim saznanjima i informacijama iskreno zahvalan.
Mislim da netko tko bi osjećao potrebu da se osjeća kao neki guru, da ima kompleks.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Sad si me podsjetio pišući o Bogu i odnosu prema učitelju na situaciju s Isusom. Je Isus bio dobar? Je, je išao na ruku ljudima? Je. Je li mudro govorio? Je. No, ipak svjetina koja ga je do jučer slijedila i obožavala, danas je vikala raspniiii gaaaa.
To je zapravo ono - da koliko si god dobar i pametan, nekome ćeš biti loš i glup.
Nekome si toliko loš da bi te razapeo, iako si možda nekima drugima spašavao živote.
Zato zaboli te što drugi misle o tebi.
Nije važno što drugi misle o vama već što vi mislite sami o sebi.
Što drugi misle - to je njihov problem.


Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Iz tog razloga mi nema logike reći ja sam Bog jer nisam bezvremenska, svuda prisutna, čista, ljubav, moć. Ograničena sam vremenom, dakle smrtna, ego mi dobro radi, mogao bi i malo lošije ( ). Sebe i druge oko sebe ne gledam kao Bogove ali gledam kao božanske iskre, božanske čestice.
Možda upravo te sve iskre i čestice zajedno čine Boga...?

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
No, prije nekih mjesec dana bila sam kod jednog starog, a kad kažem starog tu mislim na 90 godina (pra)starog duhovnjaka koji me imao podučiti nećemu (da sad ne pišem detalje). U početku sam ga slušala međutim uskoro sam se počela suprotstavljati, sve dovoditi u sumnju i na kraju sam se "popišala" na njega i njegovo učenje. Baš ružno od mene, znam, jer njegovo učenje ima objektivnu vrijednost kao i rezultate, ali neš ti meni tu solit pamet - bilo je jače od smirenog upijanja znanja.
Vjerojatno su tvoji programi bili ti koji su se suprotstavljali.
Ako i sama kažeš da njegovo učenje ima objektivnu vrijednost i rezultate, onda nema razloga da postupiš tako kako jesi.
Zato mislim da su to programi i ego.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Eto, da imam pimpek rekla bih da sam se mačevala s njime
Pa izmanifestiraj ga.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
ovako samo priznajem da sam grozna učenica i da sve moram prvo doživjeti na svojoj koži.
Tko zna kako bi mi to mogli shvatiti pošto se nadovezuje na ovo s pimpekom...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom