Tema: Rak jednjaka
Pogledaj jedan post
Old 02.07.2009., 22:09   #13
Rak jednjaka

Priča je sljedeća...maminom mužu otkriven je prije 7 dana tumor na želucu i jednjaku i to veličine 40cm, pokrio je praktički cijeli jednjak i želudac.
On ima 74 godine, pušač je cijeli život, ne pije mnogo, makar je volio crno vino uz ručak/večeru.
Sad mora obavit još pretraga da vide da li je metastazirao. Za sada znamo da su mu pluća čista.
Rekli su mu da, ukoliko rak nije metastazirao će mu morati izvaditi jednjak i želudac i 'spojit' ga direkt na crijevo. Naravno, prvo moraju vidjeti da li bi uopće izdržao operaciju.
Imao je dosta visoke markere na tumor, ali mu je ostatak krvne slike bio više-manje ok. Pred 10 dana 'samo' su 2 vrijednosti bile nešto umanjene, što je po riječima doktorice vrlo pozitivno. Do nedavno nije imao većih problema, zadnja 3-4 mjeseca je imao problema sa želucem tako što bi nakon jela osjetio bol, žgaravicu itd. Ali nije povraćao nikad.
Danas su završili na Hitnoj pomoći jer se strašno loše osjećao, bolio ga je želudac i strašno su ga leđa boljela. Dali su mu infuziju i vadili mu krv te su rekli da mu je neka vrijednost u krvi jako pala. Pustili su ga kući (na njegov zahtjev) i sad mu je bolje.
Molim vas, ako imate kakvih iskustava, recite mi par riječi, toliko mi je teško da se to riječima opisati ne može. Može li se živjeti bez želuca i jednjaka? Kolike su šanse da nije metastaziralo na druge organe?
Ukoliko operacija nije moguća, kolike su šanse da se riješi raka? Breussovom metodom? Ima li smisla?
Eto, ako mi itko može nešto savjetovati, bila bih od srca zahvalna.
principessa1709 is offline  
Odgovori s citatom