Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 15:40   #51
Quote:
Obi-Wan Kenobi kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

imao sam prometnu nesrecu prije nekoliko mjeseci pri odlasku na posao. Padala je kisa, cesta je bila mokra i u jednom trenutku auto mi je proklizao te sam udario u drvo. Sa teskim tjelesnim ozljedama (fraktura kralježnice) prevezen sam u bolnicu. Moj poslodavac je dostavio prijavu ozljede na radu, cekalo se izvjesce o ocevidu prometne nesrece (2 mjeseca)... Nakon sto su u HZZO dobili izvjesce o ocevidu rekli su mu da se moj postupak priznavanja ozljede na radu obustavlja dok ne završi prekršajni postupak protiv mene (u izvjescu o ocevidu stoji kako je policija protiv mene podnjela prekrsajnu prijavu). Doktori stalno traze sifru moje ozljede na radi i gdje god dodjem pitaju me za to... svi se cude kako jos do sada nisam nista dobio... sad je i meni postalo malo cudno.... Prosla su tri mjeseca od prometne nesrece. Ako netko zna bilo sta o ovakvim situacijama? Sta ako me proglase krivim za prometnu nesrecu a vjerojatno hoce jer u izvjescu o ocevidu stoji voznju nije prilagodio uvijetima i stanju na kolniku (standardno). Sta mogu ocekivati od ovoga??
Postupak priznavanja ozljede na radu vodi HZZOZZR. Ukoliko je postupak obustavljen morali ste dobiti rješenje o obustavi postupka (ako je nešto obustavljeno ne može biti i priznato).
Vaše se bolovanje ne može voditi kao ozljeda na radu jer se evidencijski broj i šifra priznate dijagnoze dobiju priznavanjem ozljede - a kod Vas je postupak obustavljen. Stoga do ponovnog pokretanja postupka idete na teret HZZO, a ne HZZOZZR.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom