Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 13:34   #8
Nisam do sada pisala na ovoj temi ali sam vas pratila.
Ja sam uspjela zatrudniti prirodno u išćekivanju prvog polustimuliranog IVF-a.
Sada sam u 11 tjednu a u 6 tjednu sam imala smeđi iscjedak i završila na hitnoj. Tamo je ustanovljeno da je sve u redu i da nema hematoma i vjerovatno je bila pukla neka kapilara ali dobila sam terapiju progesteronom-duphaston tablete koje sam tada pila 3x1 na dan. Kada sam došla na pregled početkom 8 tjedna kod svog mpo doktora kod kojeg sam ostala privatno voditi trudnoću pošto je sve bilo u redu on je rekao da sad pijem 2x1 na dan jer se sad trebam postepeno skidati sa toga i da tako pijem 2 tjedna i onda da pređem na 1x1 i da tako pijem sve do pregleda početkom 13 tjedna pa ćemo onda vidjeti da li ukidamo skroz ili ostajem na 1x1.
Jedan dan dok sam tek prešla na 2x1 sam slučajno zaboravila ponjeti na posao tablete i mislila sam pa nemože se desiti ništa ako popijem sa par sati zakašnjenja....međutim moja seka koja je doktor-nije ginekolog ali nešto ipak zna o tome mi je rekla da se ne zezam jer tablete imaju specifičan način otpuštanja progesterona i bio bi preveliki šok da sat to preskočim tako da sam išla doma po tablete.
Uglavnom htjela sam reći da netreba ništa raditi na svoju ruku jer mi nismo doktori i neznamo kako ljekovi funkcioniraju i mislim da ti je najbolje priznati svom doktoru da si uzimala još dodatne progesterone na svoju ruku i da dogovorite plan kako, na koj način i kroz koji period ćeš se skinuti s njega.....treba slušati doktore i vjerovati im koliko god mi mislili da znamo puno o cijeloj problematici ipak smo mi laici a oni stručnjaci koji su se školovali za to.
RedDoor samo bez panike......posavjetuj se sa doktorom jer on i je tu da ti pomogne i da zajedno surađujete.
BubiLoo is offline  
Odgovori s citatom