Pogledaj jedan post
Old 26.03.2017., 21:43   #39
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Probati ću objasniti još jednom na što mislim.

Kad su živa bića u pitanju ona imaju dvije osobine - fizički izgled i ponašanje. Mislim da okolina ne može na isti način utjecati na fizički izgled i na ponašanje.

Na koji sve načine okolina može utjecati na organizme? Vid, njuh, opip, sluh dakle preko osjetila .......

Osjetilima paunica vidi da je paunov rep velik i lijep, ali gdje je mehanizam koji izazva upravo takvo ponašanje. Jer ovdje se radi o ponašanju paunice, ona se mora ponašati na točno određeni način.

Kada se radi o izgledu živog bića nije potreban taj dodatni mehanizam. Polarni medvjedi su bijele boje zato što su svi smeđi i crni izumrli, nisu se mogli uspješno razmnožavati.

Međutim, to je vanjski izgled. Ovo je ponašanje. A to dvoje nije isto.

Jedini način za koji ja znam da živa bića utječu na ponašanje drugih živih bića je putem mirisa. Ženke u doba parenja šalju određene mirise koje privlače mužjake.
Gdje li je mehanizam koji kod muškaraca izaziva različito ponašanje ako im je u blizini Majka Tereza, a opet različito ako je tu Adriana Lima?

Nemam pojma što bi to moglo biti...Putem mirisa kažeš? Zamisli da imaju njih dvije iste parfeme, pa se netko zajebe i cijelu noć pokuša zavesti Majku Terezu?

Jebote, koji je ovo urnebes. Pdf filozofija. Rasprava o seksualnoj selekciji, evolucija 101. Strašno.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom