Pogledaj jedan post
Old 10.02.2009., 23:02   #6
Ma baš o tome i govorim.Samogradnja je ljubav prema nečem a ne škrtost da se razumijemo. Pod broj dva svi oni traže plačanje za nacrte za koje ni neznaš kakvi su u konačnici i uvijek mogu prati ruke ako nešto nije u reda sa prekrasnom frazom"sigurno niste doslovno proveli moj nacrt u djelo.Pogledaj samo naše silne kopije primorki, guceva itd kojem svako graditeljl promjeni ime i postaje nesto drugo a ti su brodovi nacrtani i izmišljeni prije 50 ili 100g po meni bi trebalio postat hrvatsko javno dobro. I da se objave javno nacrti za samograditelje bilo bi toga puno više na jadranu. Pod tim mislim svakakvih brodova iz hrvatske kulturne baštine.A što se tiče linkova za Wharram njegovi mi se koncepti cine jako,zastajeli i da su dobri nebi onaj gospodin iz dubrave mijenja nacrte. I definitivno nacrt nije neka stavka u troškovima ali ako ih moraš kupiti 10 kom da odabereš nesto što se tebi sviđa pa onda još to moraš sebi prilagoditi malo je bez veze .I specijalno ako se više ljudi složi oko jednog modela broda glupo bi bilo da svaki kupuje posebno nacrt.Samo još jedna malo konstatacija svaki dobar dizajn sa pristupačnom cijenom ima uvijek svoga kupca i dobar dizajner nije nikada kruha gladan.Jasno da ne podupirem piratiziranje bilo koje vrste ali sve ima svoje granice. No dobro .Da li netko gradi katamaran?

Uvijek zahvalan svakoj dobroj duši punoj razumijevanja za sirotinjske probleme na dobrohotnoj pomoći !
Bor is is offline  
Odgovori s citatom