Pogledaj jedan post
Old 27.06.2013., 08:20   #15
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Istina ja sam samo mikro meditirao. A što ti želiš postici meditacijom?
Zamišljeni scenarij: Ti meditiraš npr. 30 minuta, završiš i osjecas se spokojnim, tijelo ti se smirilo, opustilo i odlucis malo otici van na travnjak bosonog, setas spokojno i najednom u vikneš iz sveg glasa mantru: AAAAAjjjjjjjjjjjjjjjjjjoooojjjj !!!!
uz tu mantru izgovoris i ostale "svete" riječi kao: sto mu Bogova!... pošalješ nešto u rodno mjesto ..... A sve to samo zbog malog slatkog ježa koji tumara travicom u potrazi za svojom ježicom i na kojeg si stao bosonog.
Da li te meditativno Blaženo stanje stalno pratilo kroz taj scenarij??? Da li je uz bodlje na tvojim tabanima bilo prisutno blaženstvo, ljubav, spokoj i radost?

Sto je sve prisutno u tom scenariju? Okusio si široku i bogatu lepezu raznoraznih "psiho/duhovno/tjelesnih" senzacija. Okusio si život u direktnom iskustvu i bez meditiranja. Koliko ti je meditacija pomogla osim naglog "Buđenja" iz meditativnog stanja u ponekad jako šokantni bazen nepredvidivog Života. I mali jež zna biti Guru koji na svoj nacin govori Probudi se, zapazi Život !
OVO :

Razlozi zbog kojih ljudi uče transcendentalnu meditaciju mnogobrojni su:
1.smanjenje stresa i stvaranje ravnoteže u životu
2.poboljšanje zdravlja, te rješavanje problema povezanih sa stresom
3.osobna učinkovitost: jasnoća mišljenja, kreativnost, više uspjeha
4.poboljšanje međuljudskih odnosa
5.znanje o sebi: ispunjavanje osnovnih životnih potreba

Odnosno, što čovjek dobiva redovitom meditacijom :

1.Razvoj umnog potencijala - osobna efikasnost
2.Duboka relaksacija
3.Unutarnji mir
4.Smanjenje stresa
5.Poboljšanje zdravlja
6.Smanjenje negativnog učinka starenja
7.Poboljšanje međuljudskih odnosa
8.Kvalitetniji san


Ali sam zamijetio da su to samo lijepe riječi i želje. Istina je više ovakva: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1154

Zadnje uređivanje krena : 27.06.2013. at 08:27.
krena is offline  
Odgovori s citatom