Pogledaj jedan post
Old 15.11.2003., 18:50   #4
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Be to death - Zivi, radi, cini dobro za smrt koja predstavlja onaj buduci, vijecni svijet tj. sastanak sa licem Bozijim? Zar nije dovoljna poruka? Uostalom, zar nisam sve objasnio? I shta tu treba posebno objasnjavati. Moje vjerovanje je da pravi ljudi koji se podredjuju Bogu, zive, rade, grade, cine dobro, za onaj svijet, a ne za ovaj materijalisticki koji je prolazan i pun iskusenja. Vjerujem da treba Boga ozbozavati kao da ga vidimo iako On nas ne vidi. o mi cini islkushenje i prirpemu za onaj svijet. Vjerujem da se dobri ljido trebaju preispitivati i preobracunavati sami sa sobom, zamisljajuci ako dolazi cash kada se tijelo postestepeno hladi pocevshi od noznih prstiju. Cash kada ce sici andjeli po naredbi Gospodara kako bi preuzeli nashu cistu odnosno prljavu dushu. Dushu koja je bil podredjena Njemu ili duzu koja se je podlegla sotoni odnosno svojim napucanim strastima prohtjeva i potrebe za samozadovoljavanjem svojih cejfova ne vodeci racuna dali je to dobro ili ne.

A sta li to ti mislish? Zar nije dovoljna poruka u doslovnom smislu?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom